Adam Barus potvrdil výbornú formu aj na Slovakia Ringu

Richard Karnok 1

Po úspešnom vystúpení na Jarnej cene Brna čakalo na 16-ročného slovenského pretekára Adama Barusa prvé podujatie šampionátu Alpe Adria na domácom Slovakia Ringu.

Adam Barus:

„Na Slovakia Ring sme prišli už v štvrtok večer, pretože sme potrebovali nachystať stan a hlavne motorku. Po šraubovaní do pol druhej v noci sme išli spať a v piatok ráno som sa vydal na trať, ktorá bola mokrá. Bol to úplne prvý tréning, takže som od toho nič nečakal. Druhý tréning už bol suchý a na trati som si pomaly zvykal na brzdy, stopu a pod. V sobotu v kvalifikácii, kde sa jazdilo na polosuchej trati, som zajazdil 4. najlepší čas, teda prvý rad na rošte.

Do sobotňajších pretekov som vyštartoval dobre, udržal si pozíciu a v prvej zatáčke som sa dostal na tretie miesto, následne na druhé miesto a snažil som sa dotiahnuť Digiorgia. Bohužiaľ v 10. zatáčke, kde bolo stále trochu viac vody, prišiel pád z druhého miesta, pri ktorom som odtrhol rajd a radičku, takže som nemohol pokračovať.

V nedeľu som do Warm-Upe na mokrej trati nastúpil na suchých pneumatikách, pretože boli nové a potreboval som ich zjazdiť. Nasledovali preteky. Keďže sa najlepší čas z prvých pretekov bral ako kvalifikačný čas a ja som spadol, štartoval som z posledného, 19. miesta. Štart sa mi podaril a už v prvej zatáčke som sa pohyboval niekde okolo 10. miesta. Postupne som dobiehal svojich súperov až som sa dostal za Raucha, cez ktorého som sa dostal a držal som sa Chorváta Petrica. Po pár kolách sa k nám pridal Lamich a utvorili sme trojicu kde sme si neustále menili pozície. Počítal som s tým, že mám ešte jedno kolo, no zabudol som, že nám Moto3 dali kolo a tým pádom sme končili skôr. Preteky som dokončil na 4. mieste čo sa týka Alpe Adrie a prvý v slovenskom hodnotení.

Po sobotňajších pretekoch som nechcel nič siliť a bol som so 4. miestom z posledného na štarte spokojný. Boli to skvelé preteky, ktoré som si užil. Mám super pocity, no z víkendu ako celku taký pocit nemám. Stále iné počasie, problém s prevodom, pád… Mám pocit, že som sa veľmi nezlepšoval a nemal nejaký progres, keďže každý tréning som sa musel inak prispôsobiť trati a moja jazda sa mi zdala byť rozhádzaná. Dúfam, že na Panoniaringu sa počasie umúdri.

Ďakujem všetkým, ktorí mi umožnili zúčastniť sa na týchto pretekoch a aj tým, ktorí ma prišli podporiť, veľmi si to cením.“

Správa Adama Barusa
Foto: Pavel Salaba a archív A. B.

Jeden komentár k článku “Adam Barus potvrdil výbornú formu aj na Slovakia Ringu

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *