Adam Barus hodnotí víkend na Pannoniaringu

Richard Karnok

Cez víkend 3-5.6 2016 sa na Pannoniaringu uskutočnili preteky cestných motocyklov šampionátu Alpe Adria. Po dvoch predošlých pretekoch, kedy sme odchádzali s rozrobenou motorkou, nás čakalo konečne trochu pokojnejšie balenie.

Vo štvrtok večer sme vyrazili a o jedenástej sme prišli na ring. Keďže nás nečakalo žiadne šraubovanie, tak sme len vybalili a išli spať. V piatok ráno sme absolvovali administratívnu a technickú prebierku. Po prebierke som sa vydal prvýkrát na trať. Zvykal som si na povrch, zatáčky, prevod a brzdné body. Už po prvom tréningu som zistil, že trať je veľmi hrboľatá. Do druhého tréningu sme použili ľahší prevod a začal som jazdiť časy okolo 2:23. V piatok nám počasie vyšlo a v poslednom tréningu som zajazdil svoj najlepší čas – 2:21,08. Prvý deň bol za mnou a bol som spokojný, trať sa mi celkom páčila a tešil som sa na ďalší deň.

V sobotu ráno ma čakala kvalifikácia. Každým kolom som sťahoval svoj čas až som sa dostal na hranicu 2:18,18, čo pre mňa znamenalo tretie miesto na štartovom rošte. Zostávali dve kolá do konca a jazdec predo mnou bol vzdialený iba o 0.7 sekundy, preto som chcel ešte trochu zrýchliť a dostať sa na druhé miesto. Celé kolo sa mi darilo a na motorke som sa cítil skvelo, až prišla 7. zatáčka okruhu, rýchla, ľavotočivá, cez horizont. Pri nájazde som zvolil zlú stopu ale nechcel som spomaliť, zavrel sa mi predok a už to šlo. Po menšom výlete do kačírku som sa previezol v sanitke do nemocnice na Pannonia Ringu, kde ma premenovali na Adama Barosa 😀 a po vyšetrení pustili do pretekov. Našťastie sa to obišlo len s udretým lakťom a kostrčou 😀 . Horšie to bolo s motorkou, do pretekov ostávali asi 3 hodiny a mali sme čo robiť. Takmer všetko sme stihli a na štart som sa postavil s polepenou Apriliou. Až tam sme zistili, že na výfuku je diera a výfuk nefungoval presne tak, ako by mal. Štart som mal veľmi dobrý a dostal som sa na druhé miesto. Po pár kolách ma predbehol Lamich a následne aj Petric. V pasáži kde som spadol som veľmi strácal, oproti kvalifikácii som mal o 2 sekundy horší čas na kolo. Preteky som dokončil na 4. mieste v AA a 1. mieste v slovenskom hodnotení.

V nedeľu ráno som nastúpil do Warm-upu, kde som sa snažil odstrániť blok zo sobotňajšieho pádu. Na motorke som sa cítil lepšie a myslel som, že som zrýchlil. No môj čas bol stále na úrovni 2:20,9. Do pretekov som štartoval z tretieho radu, keďže moja pozícia na štarte sa brala podľa sobotňajších pretekov. Motorka sa znovu skvelo odlepila a dostal som sa na druhé miesto. Po pár kolách sa predo mňa znovu dostali Lamich a Petric. Neskôr ma predbehol aj Rauch, ktorého som sa ale držal a niekoľkokrát sme si vymenili pozície. V poslednom kole sa pred nás dostali Moto3ky a Raucha som už nedokázal predbehnúť. Preteky som dokončil na 4. mieste v rámci Alpe Adrie s veľmi malou stratou a 2. mieste v slovenskom hodnotení. Motorka kráčala celý víkend perfektne. Bol som veľmi rád, že víkend je už za mnou, ale aj sklamaný, že som po sobotňajšej kvalifikácii nedokázal zajazdiť lepší výsledok. Ďakujem všetkým, ktorí mi umožnili zúčastniť sa na tomto podujatí a všetkým, ktorí ma prišli podporiť. Takisto tatovi-mechanikovi, ktorý vždy nachystal motorku na každý tréning/preteky. Ďakujem Vladovi Bluskovi, ktorý nám požičal výfuk, bez neho by som do nedeľňajších pretekov nenastúpil! Som veľmi rád, že som mal najhlasnejších fanúšikov pri výstupe na pódium 😀 O dva týždne nás čaká ďalšie podujatie v chorvátskom Grobniku.“

Tlačová správa Adama Barusa

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *