V Novom Meste nad Váhom sa spomínalo na Jiřího Bursu

Richard Karnok

PLUS FOTOGALÉRIA – Na deň presne po 47 rokoch od tragickej smrti pretekára Jiřího Bursu a dva roky od odhalenia jeho pamätníka, 6. júla, sa v Novom Meste nad Váhom stretlo niekoľko motocyklových legiend, aby uctili pamiatku tohto vynikajúceho pretekára. Stretnutie zorganizoval jeho syn, v minulosti taktiež úspešný pretekár Michal Bursa.

Spomienkového stretnutia sa okrem Michala Bursu s rodinou zúčastnili ďalší bývalí pretekári, osemnásobný majster Československa Pavol Dekánek, majstri Československa tried 80 a 125 cm³ z roku 1984 Miloš Sedlák a Jan Dobiáš s manželkami, šesťnásobný československý šampión Imrich Majoroš s manželkou, či bývalý domáci pretekár majstrovstiev Československa a v súčasnosti úspešný jazdec veteránskej kategórie Dalibor Žiška a ďalší úspešný jazdec minulosti Miloš Baláž, v súčasnosti viceprezident Slovenskej motocyklovej federácie.

Hneď po príchode sa začalo spomínať. Na Jiřího Bursu, ktorý by sa tento rok dožil 80 rokov, vo svojom čase patril medzi najlepších československých pretekárov a bol vzorom svojmu synovi Michalovi, ktorý svoju kariéru doviedol až na post najlepšieho superbikera v Českej republike, pričom začiatkom nového storočia patrili s Rakúšanom Karlom Truchsessom do špičky vytrvalostných majstrovstiev sveta Endurance.

Nechýbali spomienky pretekárov na ich úspechy, vzájomné súboje či veselé príhody, ktoré oživili krásne minulé časy motocyklového športu. Spomínanie pokračovalo aj v neďalekej reštaurácii, kam sa účastníci presunuli na obed. Vidieť legendárnych jazdcov spolu a počúvať ich príbehy je vždy jedinečným zážitkom a Michalovi Bursovi patrí obrovská vďaka za zorganizovanie tohto stretnutia.

Text a foto: Richard Karnok

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *