Zajac a Adamik úspešní na pretekoch v Dlhej

Richard Karnok

Prvý augustový víkend sa konali naše domáce preteky v medzinárodných majstrovstvách Slovenska v Dlhej. Na trať sme prišli už v piatok ráno, aby sme absolvovali piatkové voľné tréningy. Darilo sa obom našim pretekárom, Máriovi Zajacovi a Jakubovi Adamikovi.

ZAJO#9
,,Tento víkend bol pre mňa čisto tréningový, nakoľko už nebojujem o body do celkového hodnotenia, z dôvodu vynechania niekoľkých víkendov kvôli poruchám starého motora.
V piatok sme mali 6 voľných tréningov. Trénovali sme aj na suchu, ale aj na vode. Veľkou výhodou bolo, že motorku sme už mali nastavenú na túto trať. Hneď od začiatku som bol na trati najrýchlejší, či už na vode alebo na suchu. S tempom som bol veľmi spokojný a tešil som sa na sobotné preteky.
V sobotu doobeda sme mali 2 voľné tréningy a jednu kvalifikáciu. Voľné tréningy sme išli na vlhkej vozovke, ktorá bola veľmi klzká, a tak tieto tréningy slúžili len na rozhýbanie a pripravenie sa na kvalifikáciu.
Do kvalifikácie bola trať už suchá a ja som sa dokázal hneď od prvého kola adaptovať na tieto podmienky a kvalifikáciu som vyhral s náskokom 0.430 sekundy.
Do prvých pretekov som dobre odštartoval a hneď v druhej zákrute som sa dostal do čela. Tempo bolo celkom pomalé, aj kvôli tomu, že popŕchalo. Celé preteky som bojoval s českým pretekárom, až do vyvesenia červenej vlajky. Po reštarte som sa dostal hneď do čela a s náskokom som vyhral.
Druhé preteky som vyhral spôsobom štart cieľ, z čoho som sa veľmi tešil.
Celkovo to je teda 1. priečka v medzinárodnom slovenskom a takisto aj v slovenskom šampionáte.
Z výsledku sa veľmi teším, ale ešte viac sa tešim z veľa najazdených kôl a získaných skúseností v rôznych poveternostných podmienkach, ktoré sa budem snažiť využiť za dva týždne v českom majstráku v Třinci.
Chcel by som sa veľmi pekne poďakovať všetkým ľudom, ktorí mi pomáhajú a držia mi palce.“
QKOMAXIT – PRÁŠKOVÁ LAKOVŇA MADUNICE | AGROPARTNER PLAVECKE PODHRADIE | HG – HYDROGRAFIKA | LVMOTO.SK | RAGAZZI – BENATSKE OMIETKY | TALENTY NOVEJ EURÓPY |
OBEC ROHOŽNÍK | PANDA TRUCKSERVIS | MOTOZEM | TIZOONA – DŘEVĚNE SLIDERY | VYLEPÍME VÁM TO | ASP GROUP DISTRIBUTING | ROADRACING.SK |

KUBO#12
,,Pred týmto podujatím sme tu už boli trénovať. Pocity z motorky som mal vynikajúce a veľmi som sa tešil.
V piatok boli podmienky veľmi náročné. Nedarilo sa mi tak, ako som si myslel, že sa mi dariť bude. Na mokrej vozovke som si bol istý až posledné dva tréningy.
V sobotu ráno bolo znova mokro, no na rozdiel od piatku sa mi darilo hneď od začiatku.
Do kvalifikácie sme nastupovali na suchých pneumatikách, no trať bola veľmi klzká a mne to vôbec nevyhovovalo.
S tímom sme mali ťažké rozhodovanie, akú stratégiu zvoliť do pretekov. Dohodli sme sa, že nebudem veľmi riskovať a pôjdem na istotu. Rozhodli sme sa tak hlavne preto, lebo v celkovom hodnotení som mal 17 bodov náskok pred druhým pretekárom, s ktorým bojujem o titul majstra Slovenska.
Štart do prvých pretekov nebol najlepší, a mne sa nepodarilo dostať dopredu. V prvých dvoch kolách som na jazdcov predo mnou trošku stratil a už som sa nedokázal na nich už dotiahnuť. Dokončil som preteky na celkovo 4. mieste a v slovenskom šampionáte na 2. mieste.
Druhé preteky bol úplne rovnaké. Aj keď to nebol zrovna najpodarenejší víkend, stále sme boli s výkonom spokojní. Podarilo sa nám udržať vedenie v šampionáte s náskokom 7 bodov.
O titule sa rozhodne až v maďarskej Visonte, ktorá mi na posledných pretekoch veľmi vyhovovala a podarilo sa mi vyhrať. Budem robiť všetko pre to, aby som bol čo najlepšie pripravený a podal som tam čo najlepší výkon.
Chcem sa poďakovať ľudom, ktorí mi držia palce a podporujú ma.“

Teraz nás čaka jeden víkend voľna, ktorí ale využijeme na prípravu na ďalšie preteky.
Určite nezabudnite sledovať náš Instagramový profil @Paca Racing Team, kde môžete sledovať naše preteky z „prvej ruky“.

Tlačová správa Paca Racing Team

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *