Zajac a Adamik sa úspešní na domácom Slovakia Ringu

Richard Karnok

Predposledné kolo MMSR a MSR sa konalo na našej domácej trati na Slovakia Ringu. Keďže obaja jazdci tu majú dosť natrénované, dúfali sme, že toto podujatie bude pre náš tím úspešné.

ZAJO #9

Minulý víkend sa konalo ďalšie podujatie medzinárodných majstrovstiev Slovenska a majstrovstiev Slovenska na Slovakiaringu. Na tento víkend som sa veľmi tešil.

V piatok poobede sme absolvovali voľné tréningy. Snažili sme sa nájsť správne nastavenie motorky, čo sa nám po dvoch voľných jazdách podarilo. V treťom tréningu sa mi podarilo zajazdiť celkom slušné časy. Bol som veľmi spokojný, nakoľko som vedel, že jazdím na starých ojazdených gumách značky Pirelli.

V sobotu nás čakal jeden voľný tréning, dve kvalifikácie a jedny preteky. Hneď do prvého sobotného tréningu  sme nazuli gumy značky PMT, ktoré neboli ani zďaleka nové, majú odjazdených 5 víkendov. Hneď v prvých kolách sa mi podarilo oproti piatku zrýchliť.

Čakala nás prvá kvalifikácia, ktorá bola veľmi zaujímavá. Celých 12 minút som si striedal prvú priečku s Tadeášom. Podarilo sa nám neskutočne zrýchliť. V poslednom kole som zajazdil čas 59. 460. Bola to priebežná Pole position.

Druhá kvalifikácia prebiehala rovnako a v poslednom kole som si uchmatol Pole position s časom 59.1, s čím som bol nad mieru spokojný a nevedel som sa dočkať prvých pretekov. Štart sa mi vôbec nepodaril, prepadol som sa na druhé miesto. Hneď na začiatku som sa snažil atakovať prvú priečku, čo sa mi aj darilo. Celý čas som bojoval s Tadeášom. V polovici pretekov spravil súper chybu a ja som si vytvoril mierny náskok, ktorý som si udržal až do cieľa a prvé preteky sa mi podarilo vyhrať.

Druhé preteky nás čakali v nedeľu na obed. Štart sa mi tentoraz podaril, udržal som si 1. miesto. Scenár z prvých pretekov sa znova opakoval. S Tadeášom sme spravili krásne preteky. Celý čas som si veľmi užíval a mal som ho stále pod kontrolou. Do posledného kola som vchádzal na prvom mieste. Celé posledné kolo som viedol, avšak Tadeáš bol vždy o niečo rýchlejší na rovine, čo sa ukázalo aj na konci pretekov, kde ma na cieľovej rovine stiahol a do cieľa sme prišli podľa časomiery úplne rovnako, časomiera ukazovala rozdiel  0.000 sekundy. Fotofiniš však ukázal, že Tadeáš bol o chĺpok predo mnou. Veľmi ma to mrzelo, ale s pretekmi som bol veľmi spokojný.

Tento víkend nás čakajú ďalšie preteky Českého Miniracingu, medzinárodných majstrovstiev Slovenska a majstrovstiev Slovenska v českom Třinci. Chcel by som sa poďakovať všetkým mojím sponzorom, ľudom, ktorí nám pomáhajú a fandia nám.

KUBO #12

Na preteky, ktoré sa konali na našej domácej dráhe na Slovakia Ringu som sa veľmi tešil. Aj keď som tu dlhú dobu nejazdil a nemali sme tu v poslednom období žiadny tréning, dúfal som, že sa mi podarí zajazdiť nejaký pekný výsledok, s ktorým by som bol spokojný.

Na dráhu sme prišli už v piatok skoro ráno, aby sme stihli odjazdiť všetky voľné tréningy, ktoré boli naplánované. Zo začiatku som sa trochu trápil, no keď som sa rozjazdil, bolo to čoraz lepšie. Snažil som sa pomaly zrýchľovať a mal som za cieľ vylepšiť svoj najrýchlejší čas, ktorý som tu išiel. Tento cieľ sa mi však počas celého víkendu podarilo splniť iba v jednom tréningu, s čím som nebol spokojný.

V sobotu ráno nás čakal jeden voľný tréning a po ňom nasledovali dve kvalifikácie a prvé preteky. Vo voľnom tréningu sme sa ešte snažili doladiť motorku tak, aby som sa na nej cítil dobre. Bol som spokojný s tým, ako motorka funguje. V prvej aj v druhej kvalifikácií sa mi podarilo zajazdiť tretí najrýchlejší čas, a tak som do sobotného aj nedeľných pretekov štartoval z tretej pozície. S prvými pretekmi, ktoré sa šli v sobotu som bol veľmi spokojný. Podaril sa mi výborný štart, po ktorom som sa dostal na prvú pozíciu, kde som sa snažil udržať čo najdlhšie, no to nebolo vôbec jednoduché. Keď ma dvaja najrýchlejší jazdci víkendu  Šimon Kučeřík a Viktor Čech predbehli, snažil som sa akceptovať ich tempo a získať späť svoju pozíciu, no to sa mi bohužiaľ nepodarilo a do cieľa som nakoniec prišiel na treťom mieste, s čím som bol spokojný.

V nedeľu ráno ma čakal už len desať minútový warm up a druhé preteky. Do warm upu sme sa rozhodli ešte skúsiť inak nastaviť motorku, no necítil som sa na nej dobre, a tak sme sa vrátili k nastaveniu z predošlých dní. Do druhých pretekov sa mi štart nepodaril. Hneď po odštartovaní som sa prepadol o jednu pozíciu a takmer do konca pretekov som nemohol predbehnúť Luciána Végha, ktorý jazdil predo mnou. Podarilo sa mi to až tri kolá pred koncom a dopomohla mi k tomu Lucova chyba.  Naše doťahovanie spôsobilo, že jazdci na prvej a druhej pozícií nám veľmi ušli a už sme nemali najmenšiu šancu dohnať ich. Nakoniec som aj v druhom pretekoch prišiel na konečnom treťom mieste.

S víkendom som v celku spokojný, aj keď viem, že je pred nami ešte veľmi veľa roboty. V posledných pretekoch v Taliansku sa mi absolútne nedarilo a potreboval som zajazdiť už nejaký lepší výsledok, čo sa mi nakoniec ako tak podarilo. Ešte nás do konca sezóny čaká niekoľko pretekárskych víkendov, ktoré pre nás dúfam dopadnú čo najlepšie. Tešíme sa na ďalšie preteky, ktoré sa uskutočnia už tento týždeň  v Třinci.

Paca Racing
Demolition Racing Team

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *