Vo Visonte odštartoval stredoeurópsky pohár minibike

Richard Karnok 1

V maďarskej Visonte cez víkend odštartoval prvým podujatím stredoeurópsky pohár minibike, ktorého organizátorom je Maďarsko.

Na najvyššom stupni pódia víťaz triedy PW50 Šimon Urbančok, celkom vpravo Roman Masár

Na mieste sa predstavilo aj niekoľko slovenských zástupcov, v triede PW50 štartovali Šimon Urbančok (9 rokov) a Roman Masár (6 rokov), obaja pretekári Macerano Racing Teamu, ktorí sa predviedli výbornými výkonmi. Urbančok v oboch pretekoch dokázal tesne poraziť domáceho Gergő Hernádiho a zaslúžene zvíťazil. Mladší Masár v prvých pretekoch po kolízii so súperom zostal mimo trate, žiaľ, pre znečistený motocykel od blata nemohol pokračovať a preteky pre neho predčasne skončili. V druhých pretekoch si to ale vynahradil a skončil na peknom štvrtom mieste.

V triede Supermotard 160 štartoval Viktor Cseméz, ktorý obsadil dve štvrté miesta a rovnaká priečka mu patrila aj celkovo.

V triede MiniGP sa predstavil aj u nás známy Viktor Čech z ČR, ktorý nedávno zvíťazil na medzinárodných pretekoch v Dlhej v triede MiniGP 110. Tentoraz v prvej jazde po penalizácii za predčasný štart skončil tretí, v druhej jazde bol druhý, čo mu spolu vynieslo tretie miesto celkovo. V oboch jazdách zajazdil najrýchlejší čas.

Druhé podujatie seriálu sa uskutoční 13. júna na Slovak Karting Centre na Slovakia Ringu.

Text: Richard Karnok
Foto: Radim Nožička

Zľava Roman Masár, Šimon Urbančok a Viktor Čech

Jeden komentár k článku “Vo Visonte odštartoval stredoeurópsky pohár minibike

  1. Veľmi sa tešíme z úspechov detí a držíme palce na ďalšie preteky. Len tak ďalej! Ako vidieť, trénovať sa oplatí.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.