Viktor Csemez mieri na prvé preteky Copa de España de MiniVelocidad

Richard Karnok

Viktor Csemez (TRITON RT) zo Šale, 9-ročný slovenský pretekár v triede MINI GP 110 si už tento víkend zmeria sily v silnej španielskej konkurencii seriálu Copa de España de MiniVelocidad na pretekárskom okruhu Kottar neďaleko mesta Burgos.

Tohto šampionátu sa zúčastní s 40rty-Racing tímom, ktorý je zložený z dvoch maďarských jazdcov. Tibor Varga, Zoltán Kovács (štartujú v triede MOTO5) a slovenský pretekár Viktor Csemez (MINI GP 110) s licenciou SMF, zároveň najmladší člen výpravy.

Technický štáb vyrazil na cestu už 16. apríla 2018 v ranných hodinách, aby bola technika pripravená v dostatočnom predstihu. Pretekári v sprievode rodičov odlietajú do dejiska v stredu popoludní. Oficiálne tréningy začnú v piatok 20. apríla, na sobotu a nedeľu sú naplánované troje preteky, v ktorých budú chlapci bojovať o prvých 75 bodov do celkového bodovania šampionátu.

Viktor Csemez spolu s otcom nemajú žiadne prehnané očakávania. Je to prvá sezóna v Španielsku a hlavne chcú zbierať potrebné skúsenosti, ktoré by mohli zužitkovať v šampionáte JIMC a rovnako v budúcnosti. Samozrejme Viktor sa bude snažiť bojovať o body, čo však nebude jednoduché, keďže už dnes je v jeho triede prihlásených 37 pretekárov (body získava len prvých 15 jazdcov) a registrácia ešte stále nie je uzavretá. V porovnaní s domácimi pretekármi bude v malej nevýhode, pretože na danej trati ešte nikdy nejazdil a celkový čas vyhradený na tréningy je veľmi krátky na to, aby tíme našli správne nastavenie motocykla a aby Viktor získal potrebnú istotu.

Všetci traja pretekári 40rty-Racing tímu budú štartovať na motocykloch IMR, z dielne MIR Racing. Na Slovensku bola zahájená motosezóna juniorskej triedy len uplynulý víkend, ale chlapci už majú najazdených množstvo kilometrov. S tréningom na motocykli začali už v zimnom období v motokárovej hale a vo februári absolvovali prvý tréningový kemp na okruhu v Španielsku.

Za to, že môžeme tento rok štartovať v Španielsku patrí veľká vďaka MIR Racing Hungary, ktorá v spolupráci so španielskym MIR Racing pripravili zázemie hlavne v oblasti logistiky, ktorá je v tomto prípade náročná.

Pre celý tím budú tieto preteky debutom v španielskom prostredí. Na preteky odchádzajú s primeranými očakávaniami a vierou, že všetci nazbierajú nové drahocenné skúsenosti, ktoré v budúcnosti dokážu zúročiť.

Zoznam prihlásených pretekárov nájdete tu…

František Csemez, TRITON RT

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *