V Písku opäť úspešný Peter Kačaba!

Richard Karnok

Posledné podujatie českého šampionátu sa uskutočnilo v juhočeskom mestečku Písek. Náš pretekár so štartovným číslom 88 Peter Kačaba išiel bojovať aj o celkový titul majstra, keďže pred maďarským pretekárom mal náskok štyroch bodov, tak sa rozhodovalo na tomto záverečnom podujatí.

Počasie vyzeralo raz slnečno, raz oblačno, raz dážď. Piatkové tréningy sme absolvovali až jedenkrát a museli sme sa teda spoliehať na sobotu. V sobotu sme išli tréningy a kvalifikáciu na mokrých gumách kvôli počasiu a vyhláseniu riaditeľa pretekov. Obidve kvalifikácie skončil náš zverenec na 1. mieste!

V nedeľu začal deň príjemne, čo sa týka počasia… Nášmu zverencovi sa počas warm-upu zlomil výfuk a to takým spôsobom, že je to fyzikálne nemožné. Nasledovala oprava, to znamená, že z náhradnej motorky sa premontoval výfuk, ale tento bol iný, čo sa aj ďalej prejavilo na výkone motorky, keďže s ním nebola zladená.

Prvé preteky vyhral Peter Kačaba po niekoľkých krásnych súbojoch s maďarským pretekárom Somom Gorbem, úplne zaslúžene! Druhé preteky boli vyhlásené ako mokré, a tak všetci pretekári museli použiť aj vhodné pneumatiky. Náš pretekár Peter Kačaba po niekoľkých krásnych súbojoch skončil na 2. mieste, keď ho maďarský pretekár predbehol až dve kolá pred koncom a už sa mu neoplatilo riskovať,  nakoľko prilba sa veľmi zahmlievala a ešte ho zblokoval ďalší pretekár. Svoju pozíciu si udržal a do cieľa prišiel ako druhý. Celkovo mu to stačilo teda na 2. miesto na tomto podujatí a skončil s rovnakým počtom bodov ako maďarský pretekár v tento deň.

Peter Kačaba 88, Racing Stars Race Team: Po všetkých tých ťažkostiach s motorom a výfukom a počasím som nesmierne rád ako som dopadol! Titul českého majstra mám doma!!!

Na záver chcem poďakovať celému tímu a skvelým ľuďom, bez ktorých by to nešlo. Materiálnym a finančným injekciám od Service 13, Wertheimu, Štúdiu Lara, Nadácii TV JOJ, Reštaurácii Slovenský Dvor v Piešťanoch, JR Sportpromotions. Špeciálne chlapcom zo Service 13, bez ktorých ručičiek by som sa vôbec nepostavil na štart! Ďakujem Joker a Yogi!!!

Tlačová správa Racing Stars Race Teamu
Foto: Ladislav Kočka a Racing Stars Race Team

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *