V Písku odštartovali majstrovstvá SR juniorov

Richard Karnok

V českom Písku sa v sobotu konalo ďalšie podujatie medzinárodného českého šampionátu miniracing, ktorého súčasťou boli tento rok po prvýkrát aj majstrovstvá Slovenskej republiky juniorov.

Celé podujatie sprevádzalo nepriaznivé počasie, keď pršalo, ale mladí pretekári aj napriek tomu predviedli krásne výkony a vyzeralo to, akoby ani trať nebola mokrá. Zo Slovákov sa na mieste predstavilo osem zástupcov v troch triedach.

Výborným výkonom v triede PW50 sa prezentoval Jakub Adamík, ktorý ale v prvých pretekoch z prvého miesta spadol a skončil tretí. Napriek tomu, že v druhých pretekoch zvíťazil, celkovo mu súčet bodov stačil na druhé miesto za Luciánom Véghom. Ten vybojoval prvé a druhé miesto a zvíťazil aj celkovo. Druhú a tretiu priečku v jednotlivých pretekoch obsadil Šimon Urbančok a tretie miesto mu patrilo aj po zrátaní bodov. Štvrté a piate miesto si v pretekoch podelili Vladimír Ruža a Pavol Garbeľ, ktorí nemali k dispozícií mokré pneumatiky a o to obdivuhodnejší bol ich výkon.

V triede MiniGP O 110 štartovali dvaja slovenskí pretekári, Lukáš Végh a v tejto triede debutujúci Jakub Adamík, spomenutý už v triede PW50. Do hodnotenia slovenského šampionátu vybojoval v prvých pretekoch plný počet bodov Végh, no do druhých pretekov pre poruchu motocykla ani neodštartoval, keď mu stroj vypovedal službu priamo na rošte. Najviac bodov si tak z Písku do hodnotenia MSR odviezol Adamík.

Rovnako dvaja Slováci sa predstavili aj v triede MiniGP O 160. Mario Zajac a Ladislav Veverka (tretí a siedmy v kvalifikácii) spolu bojovali nielen o body do slovenského šampionátu, ale aj o pódium v rámci medzinárodného hodnotenia. V prvých pretekoch však obaja spadli, ale dokázali pokračovať a do cieľa prišli na 5. (Zajac), resp. 7. (Veverka) mieste. V druhých pretekoch opäť spadol Zajac, ale aj tentoraz pokračoval a v cieli bol na siedmom mieste. Veverkoovi sa darilo lepšie a preteky dokončil štvrtý.

Ďalšie podujatie slovenského juniorského šampionátu sa uskutoční 8. augusta v českom Třinci.

Text: Mario Michalovič
Foto: autor a archív SMF

Výsledky z podujatia stiahnete kliknutím sem…

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *