V maďarskom Kakucsi skončil seriál JIMC a M SR mládeže

Richard Karnok

Záverečné podujatie seriálu JIMC a M SR a Slovenského pohára mládeže skončil v sobotu 5. októbra v maďarskom Kakucsi. Po týchto pretekoch sme teda spoznali nových celkových víťazov jednotlivých tried.

Mário Zajac

Podujatie sprevádzalo daždivé počasie, no súťažiaci nemali na výber. Hlavne tí, ktorým ešte šlo o celkové umiestnenia na popredných miestach. V rámci medzinárodného hodnotenia sa zo slovenských pretekárov na prvom mieste celkového poradia presadili Bruno Kiss v triede MiniGP O (V Kakucsi neštartoval) a Mário Zajac (MiniGP Open). 

Na mieste sa rozhodovalo aj o celkových víťazoch slovenského šampionátu a pohára. V triede PW 50 sa stal majstrom Slovenska Lucián Végh, druhé miesto obsadil Jakub Adamík a tretie Pavol Garbeľ. O víťazovi Slovenského pohára v triede Pit Bike Junior sa rozhodlo až v Kakucsi, kam so zhodným počtom bodov prichádzali Lukáš Kozubík a Alex Hapl. Nakoniec sa z celkového prvenstva raduje Kozubík.

Najúspešnejším pretekárom triedy Pit Bike Mini Motard je v Slovenskom pohári Adam Havlin, druhé miesto obsadil Matúš Kotteš. V triede MiniGP O sa o slovenskom šampiónovi rozhodlo až v Kakucsi. Pri neúčasti dovtedy vedúceho Ladislava Veverku sa nakoniec z celkového prvenstva teší Lukáš Végh, ktorý tak napodobil svojho brata Luciána a v rodine Véghovcov tak budú mať veľký dôvod k oslavám.  V triede Mini GP Open sa tento rok predstavili len dvaja Slováci, Mário Zajac a Peter Appel a Mária tak môže tešiť predovšetkým už spomenuté celkové prvenstvo v medzinárodnom hodnotení JIMC.

Výsledky Kakucs 5. 10. 2019:
PW50: 1. preteky, 2. preteky, spolu
Pit Bike Junior: 1. preteky, 2. preteky, spolu
Pit Bike Mini Motard: 1. preteky, 2. preteky, spolu
MoniGP O: 1. preteky, 2. preteky, spolu
MiniGP Open: 1. preteky, 2. preteky, spolu

Konečné poradie M SR a SP mládeže

Konečné poradie JIMC (neoficiálne)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *