V Dlhej odštartoval seriál M SR a SP CPM mládeže

Richard Karnok

V sobotu 8.5.2021 sa motokárový okruh v Dlhej pri Trnave stal dejiskom úvodného podujatia tohtoročného seriálu Majstrovstiev SR a Slovenského pohára cestných pretekov motocyklov mládeže.

Súčasťou slovenského šampionátu bolo aj podujatie seriálu BabettaCup, ktorý mal v Dlhej taktiež svoju tohtoročnú premiéru. Podujatie v Dlhej bolo prvým majstrovským podujatím SMF v súčasnej komplikovanej športovej sezóne 2021. Program podujatia v Dlhej sa začal už piatkovou administratívnou a technickou prebierkou, pred ktorou mali jazdci absolvovali na súťažnej dráhe voľné tréningy. Následne sobota patrila kvalifikačným tréningom a finálovým jazdám. Na štartovú čiaru sa postavilo až 57 pretekárov z 5-tich krajín (SVK, CZE, HUN, POL, MEX). O prvotné body do priebežého hodnotenia seriálu M SR a SP CPM mládeže sa bojovalo v kategóriách: Minimoto Junior A, Minimoto Junior B, PW50, MiniGP 110, MiniGP160, MiniGP Open a boje o body prebiehali aj v spomínanom seriáli Babtta Cup.

V kategórii PW50 si najlepšie počínal talentovaný Lucián Végh #68 (na snímke), ktorý vyhral obe finálové rozjazdy pred druhým Šimonom Urbančokom #99 a tretím Romanom Masárom #19 (všetci SVK). Viktor Čech #2 (CZE) si vybojoval prvenstvo v kategórii MiniGP 110 pred svojim krajanom Tadeášom Benáčekom #99 a na treťom mieste skončil po súčte bodov náš Lukáš Végh #77. Prvé dve miesta v triede MiniGP 160 patrili slovenským jazdcom – prvé miesto si z Dlhej odniesol Mário Zajac #9, druhé miesto patrilo Ladislavovi Veverkovi #23 a bronzovú priečku si vybojoval český jazdec Jindřich Škopek #20.

Trieda MiniGP Open bola síce určená pre dospelých jazdcov jazdiacich na mini motocykloch, avšak nadaný 12-ročný Slovák Viktor Csemez #60 všetkým dospelým „vypálil rybník“, keď suverénne vyhral a za sebou nechal Mária Michaloviča #95 na druhom a Petra Gazdíka #3 na treťom mieste. V Minimoto Junior A zvíťazil Šimon Kučeřík #100 z Českej republiky a Minimoto Junior B – Stanislav Kohout #25 (CZE).

Zaujímavé bolo sledovať na trati jazdcov v kategórii Babetta, ktorí jazdili nie na čas, ale na pravdelnosť. Medzi mužmi si najlepšie počínal Miloš Zmajkovič #28 a medzi ženami zvíťazila Miroslava Deckárová #1. Víťazom srdečne gratulujeme a všetkým účastníkom ďakujeme za to, že i v tejto neľahkej dobe neváhali a dorazili do centra dejiska súťaže a svojou prítíomnosťou vytvárali perfektnú, príjemnú a priateľskú atmosféru, ktorú mohli všetci účastníci opätovne po dlhšej odmlke zažiť.

Vďaka patrí aj celému organizačnému tímu Športovej komisie CPM SMF pod vedením Miloša Baláža a všetkým dobrovoľníkom, ktorí svoj voľný čas venovali tejto súťažnej sobote. Veríme, že nám vládne opatrenia dovolia pokračovať v tomto seriáli M SR a SP CPM mládeže, Babetta Cup 2021 a budeme môcť zahájiť i ďalšie naše
motocyklové podujatia ostatných disciplín SMF 2021.

Kompletné výsledky z pretekov v Dlhej nájdete na tomto odkaze: VÝSLEDKY.

TS SMF

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *