Úspešný záver sezóny Martina Gudábu na Euro-ringu

Richard Karnok 1

Skvelým výkonom sa s ďalšou úspešnou sezónou rozlúčil slovenský motocyklový pretekár v kategórii skútrov Martin Gudába. Na maďarskom Euro-ringu nedal svojim súperom šancu a ovládol nielen kvalifikácie ale aj samotné preteky.

Martin Gudába:

„Aj keď počasie neveštilo nič dobré, rozhodli sme sa na zaver sezóny, 17.-18. 9., zúčastniť na pretekoch v Maďarsku na okruhu Euro-ring. V sobotu sa jazdil celý okruh a v nedeľu skrátený variant ako supermotard. Ráno začalo pršať a zoznamovací tréning sme nešli, aj keď sme absolútne nepoznali dráhu, ale prvá kvalifikácia sa už išla na osychajúcej trati. Nahodili sme mokré gumy, ktoré boli síce po pár kolách na odpis, ale odmenou bol prvý čas. Druhá kvalda a preteky sa už šli na slikoch, a to som si užíval rýchly okruh ako nikdy nikde predtým a nakoniec  sobotné preteky boli víťazné.

V nedeľňajšej kvalde, ktorá bola už na skrátenom okruhu, ako jazdili aj motardy, som opäť po dobrom nastavení motorky získal pole position. Aj nedeľné oba jazdy som vyhral systémom štart-cieľ oba, aj keď druhu jazdu s menšími problémami, keďže sa išlo za studeného počasia, dráha vymytá vodou a staré gumy ledva držali pred maďarskými súpermi ako Ráski a Surányi.

Na podujatie sa prišiel pozrieť aj maďarský importér značky Malossi, ktorý nečakal, že na Slovensku sú takí dobrí jazdci a po pretekoch nám osobne poďakoval. Bol milo prekvapený z našej výhry a dokonca nám ponúkol aj spoluprácu ohľadom pretekov v Taliansku.

Na zaver úspešnej sezóny ďakujem svojmu otcovi-mechanikovi-sponzorovi, bez jeho podpory a prípravy motorky by som nedokázal robit také dobré výsledky, a teamu Region racing Kostelec nad Orlicí, za ktorý jazdím už piatu sezónu.“

Tlačová správa Martina Gudábu

Jeden komentár k článku “Úspešný záver sezóny Martina Gudábu na Euro-ringu

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *