Úspešný Kozubíkov víkend na FIM MiniGP Alpe Adria Series a MMSR na Slovakia Ringu

Richard Karnok

V termíne 13. 8. a 14. 8. sa na Slovak Karting Centre v Orechovej Potôni uskutočnilo ďalšie podujatia FIM MiniGP Alpe Adria Series, MMSR a MSR, na ktorom štartoval aj Lukáš Kozubík, pretekár Majo Racing tímu. Pre Lukáša to bol veľmi náročný víkend, pretože štartoval aj v rámci FIM MiniGP Alpe Adria Series, MMSR a MSR v kategórii OHVALE 160.

Vzhľadom na skutočnosť, že obe série majú určité rozdiely v pravidlách, museli sme meniť medzi jednotlivými jazdami pneumatiky aj CDI. Pre Lukáša to znamenalo, že sa mu stále menilo správanie motorky a bolo veľmi náročné sa tomu prispôsobiť.

Preteky začali pre nás už v piatok 12. 8. voľnými tréningami. Keďže tento rok sa nám podarilo trénovať na variante 1 len raz, využili sme piatkové tréningy na natrénovanie si trate a finálne nastavenie motorky. Lukáš zrýchľoval v každom výjazde, čo bolo pre nás veľmi povzbudzujúce.

Sobotné ráno nás privítalo krásnym počasím a na Lukáša čakal voľný tréning, dve kvalifikácie a prvé preteky a to všetko dvakrát. Lukáš pokračoval v zrýchľovaní  hneď od prvého tréningu. Vzhľadom na skutočnosť, že s pneumatikami Pirelli, ktoré sú povinné v rámci FIM MiniGP Alpe Adria Series Lukáš vôbec netrénuje a majú odlišné správanie ako pneumatiky PMT, dosiahnuté časy v kvalifikáciách sa líšili takmer o 1 sekundu. Lukáš nakoniec získal pole position v rámci MMSR, MSR a 7. miesto v rámci AA MiniGP Series.

Štart do prvých pretekov MMSR, MSR sa Lukášovi nepodaril úplne podľa jeho predstáv  a musel tvrdo bojovať so svojím najväčším súperom Alexom Haplom o vedenie. Vďaka úspešnému predbiehaciemu manévru sa mu pred Alexa síce podarilo dostať, ale ten svojou vynikajúcou jazdou nakoniec Lukáša zdolal a Lukáš dokončil preteky na 2. mieste.

Štart do prvých pretekov AA MiniGP Series sa Lukášovi veľmi podaril, ale celodenná únava a hlavne náhla degradácia zadnej pneumatiky spôsobili, že sa začal prepadať štartovým poľom a jeho prepad sa zastavil až na 9. mieste.

V nedeľu čakali Lukáša dva warm-upy a po jedných pretekoch MMSR, MSR a AA MiniGP Series. Lukáš bol veľmi namotivovaný a chcel si napraviť výsledky zo sobotných pretekov, čo potvrdil hneď v ranných warm-upoch, kde zajazdil časy na hranici svojho osobného maxima.

Do druhých pretekov MMSR, MSR odštartoval perfektne, hneď od štartu sa ujal vedenia, a to si udržal až do cieľa. Aj v týchto pretekoch po celý čas urputne bojoval s Alexom, ktorý sa ho pokúšal predbehnúť v každom kole, čoho výsledkom bolo, že obaja chlapci si zlepšili svoje osobné maximá na tejto trati. Lukáš zajazdil tento osobný rekord v poslednom kole, čo len potvrdzuje s akým nasadením jazdil a ako veľmi chcel zvíťaziť.

V absolútnom hodnotení sa Lukáš vďaka nedeľnému výsledku si aj z tých to pretekov odnáša pohár za prvé miesto.

Rovnako do druhých pretekov FIM MiniGP Alpe Adria Series sa štart Lukášovi podaril, zavesil sa za Maďarského pretekára Krištofa Bartu a obaja spolu predviedli neskutočnú jazdu až do posledného kola. Lukáš skončil v cieli na peknom 5. mieste a mal zo svojho nedeľného výkonu obrovskú radosť.

V rámci MMSR, MSR nás už čakajú len posledné preteky túto sobotu 20. 8. v českom Třinci, na ktorých sa bude rozhodovať o celkových víťazoch MMSR a MSR, a na ktoré Vás týmto pozývame….

Touto cestou by sme chceli zároveň aj poďakovať všetkým našim sponzorom, partnerom a všetkým, ktorí nám fandia, a bez ktorých podpory a pomoci by sme tieto výsledky neboli dosiahli.

TS Luki#15

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *