Úspešná sezóna bratov Véghovcov

Richard Karnok

Už niekoľko rokov pôsobia na našich juniorských podujatiach súrodenci Véghovci. Neprehliadnuteľná trojica chlapcov, v depe zväčša odetých do farieb Valentina Rossiho, vyrastá v prostredí motocyklových pretekov. Najmladší Simonko si síce po niekoľkých štartoch pretekanie rozmyslel, ale stále sprevádza na podujatiach svojich úspešných bratov Lucka a Lukáška. A ako sa spomenutej dvojici darilo v roku 2021?

Začneme od mladšieho, 9-ročného pretekára Lucka #68, ktorý jazdil na Yamahe PW50 poslednú sezónu a darilo sa mu skvele aj napriek váhovému rozdielu od iných pretekárov. Na Slovensku získal titul prvý vicemajster Slovenska a v Čechách v medzinárodnom šampionáte získal titul druhý vicemajster Českej republiky, z čoho bol veľmi šťastný. V novej sezóne 2022 bude jazdiť na Ohvale 110 tak uvidíme ako sa mu bude dariť.

Trinásťročný Lukáško #7 jazdil v dvoch kategóriách Ohvale 110 a Ohvale 160. V kategórii Ohvale 110 sa mu na začiatku sezóny darilo skvele, držal prvú pozíciu až do pretekov vo Vysokom Mýte, kde v mal prvých pretekoch tri kolá pred cieľom z prvej pozície škaredý pád a po páde ho traťový komisár nepustil ďalej na trať, tam stratil body a po oprave motorky odjazdil druhé preteky. Smola ho sprevádzala aj v Třinci, kde mal problém s karburátorom a bol rád, že odjazdil preteky. Tam už bolo jasné, že s titulom majstra Slovenska sa môže rozlúčiť. Aj napriek tomu bojoval vo všetkých pretekoch a získal titul druhý vicemajster Slovenska.

Jeho veková hranica mu umožnila štartovať na majstrovstvách Európy Europe Mini Road Racing v Chorvátsku, poslednýkrát v tejto kategórii a rozlúčil sa neskutočne, keď získal titul druhý vicemajster Európy 2021.

V triede Ohvale 160 štartoval Luky#7 prvý rok a jazdil FIM MiniGP Alpe Adria series, kvalifikačný seriál na majstrovstvá sveta, kde ako jediný Slovák dokončil celý seriál a umiestnil sa na siedmom mieste, čo je nádherný úspech.

V roku 2022 Luky absolvuje opäť FIM MiniGP Alpe Adria series a Majstrovstvá Európy, obaja potom slovenský šampionát a ostatné podľa situácie, pričom chcú veľa trénovať, ak sa podarí, tak aj v Taliansku.

Obaja pretekári ďakujú všetkým, čo im držali palce a za podporu Motoclubu Baláž, za ktorý jazdili, Milošovi Balážovi aj za to, že bez neho by Luky nemohol ísť FIM MiniGP, SMF, VECOMONT, MM racing, Roman Blanarovič, O2, TICHELMAN SK, NOVATO, a Maco Racing.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.