Úspešná premiéra Maco Racing Junior Teamu na majstrovstvách Slovenska

Richard Karnok

Maco Racing Junior Team sa zúčastnil prvých pretekov juniorských majstrovstiev Slovenska cestných motocyklov. Tento novovzniknutý team úspešne reprezentovali piati juniori v dvoch triedach, a to PW 50 a JuniorGP 110.

Prvý pretekový víkend musíme hodnotiť ako úspešný. Všetci sme sa niečo naučili a nálada bola skvelá. V piatok sa za pekného počasia konali tréningové jazdy no kvalifikácia sa išla v daždi, čo dalo zabrať či jazdcom, mechanikom aj technike. Poobede sa konali dvoje preteky v každej kategórii v rôznych podmienkach. Začínalo sa v intenzívnom daždi a posledné preteky sa už išli na skoro suchej dráhe. Predstavíme Vám našich pretekárov a povieme si, ako sa im darilo.

 

 

Simon Végh
10-ročný Simi predviedol perfektný výkon a v kategórii PW 50 vyhral čo sa dalo 😊. Darilo sa mu či za dažďa v kvalifikácii, kde získal prvé miesto, aj v mokrých prvých pretekoch, kde prišiel s náskokom do cieľa ako víťaz. Taktiež nedal nikomu šancu ani v druhých pretekoch už na skoro vyschnutej trati, kde si tiež zobral body za 1. miesto v majstrovstvách Slovenska.

 

 

Matias Baláž
Tento 6-ročný škôlkar sa s týmito ťažkými podmienkami vysporiadal tiež na výbornú. V kvalifikácii išiel za dažďa prvýkrát v živote a podarilo sa mu kvalifikovať medzi staršími jazdcami v triede PW50 na 3. mieste. V prvých pretekoch mu nevyšiel štart a prepadol sa ešte pred prvou zákrutou na 6. pozíciu. Na naozaj mokrej dráhe však postupoval a v poslednom kole už dotiahol súpera na 3. mieste, no predbehnúť už nestihol, takže skončil na štvrtý. V druhých pretekoch išiel pre istotu tiež na mokrých gumách, čo sa ukázalo že asi nebola najlepšiq voľba a skončil na 5. mieste, z čoho bol smutný, ale my sme s jeho výkonom spokojní.

Lucián Végh
11-ročný Luco má za sebou výborný víkend, predviedol vyzretú, rýchlu a rozumnú jazdu. Bolo úžasné sa na neho pozerať. V kvalifikácii skončil na 4. mieste, ale v pretekoch išiel rýchlo dopredu a tak isto, ako jeho brat, berie v národnom šampionáte plný počet bodov za víťazstvo v obidvoch pretekoch, no on v kategórii JuniorGP 110 a v medzinárodných majstrovstvách Slovenska krásne 2. miesto. Náš najskúsenejší jazdec v tejto kategórii ukázal, že svoju Ohvale 110 výborne ovláda na vode aj na suchu.

 

Roman Masár
Romčo, ako ho všetci prezívajú, tento víkend zabojoval a je vidieť jeho veľké chcenie pretekať. Premiéru jazdy na mokrých pneumatikách absolvoval rovno v kvalifikácii. Nebolo to nič jednoduché, ale podarilo sa mu zajazdiť 5. najrýchlejší čas. Do prvých pretekov, tiež v mokrých podmienkach, vyrazil plný odhodlania a do cieľa prišiel na 4. mieste, čo znamenalo 3. miesto v národných majstrovstvách!!! Druhé preteky sa už išli na suchých pneumatikách a 8-ročný Romčo bol ešte lepší a z piateho miesta na štarte sa prepracoval na 3. miesto celkovo, takže 2. miesto v národnom šampionáte… skvelý začiatok sezóny!

Šimon Urbančok
Talentovaný Šimon má za sebou ťažký víkend. V prvom tréningu v živote na vode mal ľahký pád. Motorke nič moc nebolo a Šimon v kvalifikácii zase zabral a vyjazdil výborné 2. miesto. V prvých pretekoch pri predbiehaní pomalšieho jazdca bohužiaľ zase spadol. Pomalší jazdec sa zľakol, trochu zmenil smer, Šimi musel vyjsť na bielu čiaru a už sa váľal na bruchu. Mladý bojovník ešte vstal, a dokázal doviezť motorku na 7. mieste celkovo, takže 6. miesto v majstrovstvách Slovenska. Bolela ho ruka, ale ukázalo sa, že bola v poriadku. Šimon nastúpil aj do druhých pretekov. Smola nekončila a na štarte mu zhasol motor. Po naštartovaní sa rozbehol za súpermi a podarilo sa mu prepracovať zase na 6. miesto v slovenskom šampionáte. Nazbieral okrem bodov aj veľa skúseností a určite o ňom budete ešte veľa počuť.

Na záver by som sa chcel poďakovať všetkým partnerom našich juniorov za podporu, vďaka ktorej sa môžu venovať tomuto tvrdému, ale krásnemu športu. Veľká vďaka patrí aj Martinovi Kuzmovi, že sa rozhodol podporiť juniorský motošport na Slovensku a samozrejme rodičom, bez ktorých by to chlapci nemohli robiť.
Tešíme sa na ďalšie preteky majstrovstiev Slovenska, ktoré sa budú konať 27. a 28. mája na Slovakiaringu, dovtedy budeme trénovať.

Text a foto: Michal Baláž

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *