TRITON Racing Team má za sebou mimoriadne úspešný víkend

Richard Karnok

Vo Vysokom Mýte (CZ) na medzinárodných juniorských pretekoch cestných motocyklov JIMC ovládli triedu MINI GP-0 víťazstvom Adama Havlína (OHVALE) a druhým miestom pre Viktora Csemeza (IMR).

Adam Havlín #51 a Viktor Csemez #60

Počas víkendu 23.-24.jún 2018 sa konalo druhé podujatie seriálu pretekov JIMC vo Vysokom Mýte (CZ), kde štartovali obaja pretekári TRITON RT Adam Havlín (10) a Viktor Csemez (9).

Bol to mimoriadne náročný víkend pre pilotov ako aj mechanikov. Poveternostné podmienky v podobe chladného počasia (10-15°C), dažďové prehánky a vyššia nadmorská výška, preverila schopnosti mechanikov správne nastaviť motocykle, aby správne fungovali. Najväčšie problémy nás sprevádzali s nastavením Viktorovho motocykla IMR 110. Počas sobotňajších voľných tréningov sme z motocykla nevedeli dostať maximálny výkon. Stále sa pohyboval s časmi okolo 5.-7. miesta.

Viktor Csemez (2. miesto), Adam Havlín (1. miesto), Ladislav Veverka (3. miesto)

V prvom meranom tréningu sa umiestnil na 5. mieste. Stále bola šanca motocykel vyladiť a dosiahnuť lepší výsledok v druhom meranom tréningu. Žiaľ do druhého meraného tréningu Viktor nenastúpil, lebo sme nestihli motocykel pripraviť. Adamovi sa v kvalifikácii darilo lepšie. V prvom meranom tréningu skončil na 2. mieste so stratou 0,40 sekundy za maďarským pilotom Máté Bogdanym. V druhom meranom tréningu zvíťazil, ale čas na kolo mal slabší. Výsledky kvalifikácie rozhodli o postavení na štarte do nedeľných pretekov. Adam Havlín z druhého miesta, Viktor Csemez z piateho. Večer po meraných tréningoch sme ešte pokračovali v nastavení Viktorovho motocykla. Keďže trať už bola uzavretá, museli sme testovať mimo, ale pozitívne bolo, že sme ukončili deň s pocitom, že sa nastavenie podarilo.

V nedeľu vo WURM UP (zahrievací voľný tréning) sa skutočne ukázalo, že oba motocykla by mali byť konkurencieschopné, a tak sme mohli len dúfať, že v pretekoch bude technika správne fungovať. Do prvých pretekov chlapci dobre vyštartovali. Adam si udržal druhú pozíciu, Viktor sa dostal na 4. miesto. Adam si po pár koloch vypracoval slušný náskok na 2. pozícii, na prvého pilota stratil a tak aj závod dokončil. Viktor od piateho kola už jazdil na 3. pozícii o ktorú musel bojovať, lebo ho neustále atakoval Ladislav Veverka zo štvrtého miesta. Pozíciu dokázal udržať až do cieľa. Výsledok prvých pretekov: Adam Havlín 2., Viktor Csemez 3.

Adam a Viktor

Do druhých pretekov chlapci štartovali z rovnakých pozícií. Štart sa Adamovi podaril, po prvej zákrute sa zaradil na druhú pozíciu. Viac ako dve tretiny pretekov atakoval maďarského pilota na prvej priečke, ale predbehnúť sa mu ho nepodarilo, a tak prišiel do cieľa druhý. Viktorovi sa štart nepodaril, keď sa mu motocykel postavil na zadné kolo a prepadol sa na 7. miesto. Následne hneď po štarte nabral dobré tempo a rýchlo sa dostal na tretiu pozíciu, na ktorej preteky aj dokončil.

Celkové výsledky boli prekvapivé aj pre nás. Po pretekoch bol podaný protest na maďarského jazdca. Následne prebehla technická kontrola, kde boli technickými komisármi zistené nepovolené úpravy motocykla, za čo bol diskvalifikovaný, a tak sme obsadili najvyššie stupne víťazov. Adam Havlín – 1., Viktor Csemez – 2. Takže sme mali dôvod na oslavu a domov sme odchádzali nadmieru spokojní, že napriek technickým problémom sa nám nakoniec podarilo zajazdiť najlepšie výsledky aké len bolo možné.

Za podporu patrí veľká vďaka INTERMOS SLOVAKIA spol. s r. o., Petro a spol (HJC) Prešov, NsK, a ďalším.