Tobias Kráľ zvíťazil na pretekoch v Písku

Richard Karnok

Mladučký slovenský pretekár Tobias Kráľ, ktorý čoskoro oslávi svoje deviate narodeniny, má za sebou náročný mesiac. Napriek tomu si na svoje konto pripísal ďalšie veľké úspechy. Počas prvého augustového víkendu sa predstaví na majstrovstvách Európy v Holandsku.

Stanislav Kráľ, otec Tobiasa:

Za posledný mesiac sme mali tri pretekové víkendy. Najskôr sme odišli do ďalekého Chebu, kde piatkové tréningy dopadli úplne super a Tobias sa stále držal na prvých priečkach. Ale v sobotu a nedeľu prišlo obrovské oteplenie a trápenie sa s technikou. Aj keď Tobi bojoval, žiaľ nestačilo to viac ako na 7. miesto celkovo.

Ďalší týždeň nás čakal náš domáci okruh v Brne, a to už bolo všetko ok. Po kvalifikácii, kde sme skončili na druhom mieste, sa oboje preteky niesli v réžii domácich pilotov, medzi ktorými nechýbal ani Tobi. Po dvoch druhých miestach skončil celkovo druhý a napravil si chuť po nezdare v Chebe.

Tento týždeň sme odchádzali do Písku, kde je doma tím Smrž Academy. Celý víkend bol o počasí. V piatok sme trénovali až poobede, ale bolo vidieť že Tobi jazdí v úplnej pohode a robil jedno super kolo za druhým. V sobotu sa s počasím nič nezmenilo a bola to lotéria kto zvolí najlepšiu stratégiu gúm. Kvalifikácia sa šla na suchu a tam sa Tobi umiestnil na štvrtom mieste s minimálnym odstupom na dobre fungujúce trio domácich pretekárov.

Prišli prvé preteky a tam to prišlo. Nie veľmi vydarený štart posunul Tobiho na tretie, respektíve druhé miesto, ale hneď po dvoch prvých zákrutách bol na prvom mieste a za sebou si viezol svorku domácich súperov. Odolával nájazdom zo všetkých strán a v každej zákrute a poctivou a precíznou robotou vybojoval ďalšie víťazstvo.

Pred druhými pretekmi sa už prejavilo naplno počasie a po dvoch pokusoch odštartovať a dvoch prerušeniach sa muselo pristúpiť k zrušeniu ostatných pretekov. Takže domov sa vraciame s celkovým prvým miestom a úsmevom Tobiasa. Teraz nás čakajú majstrovstvá Európy v holandskom Assene. Držte Tobimu palce.

TS Tobiasa Kráľa

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *