Tobias Kráľ zvíťazil na pretekoch MMČR vo Vysokom Mýte

Richard Karnok

Vynikajúci výsledok dosiahol na úvodnom podujatí Medzinárodných majstrovstiev ČR miniracing v tride Minimoto Junior A osemročný slovenský pretekár Tobias Kráľ, keď vďaka prvému a druhému miestu v jednotlivých pretekoch vybojoval celkové víťazstvo!

Do Vysokého Mýta sme cestovali zachrániť pár bodov, nakoľko sme boli po dvojtýždňovej chorobe. V piatok fungovalo všetko super. Tobi sa cítil dobre, ale trochu slabý. Pohyboval sa okolo 3.-4. miesta. V sobotu sme ranné tréningy vynechali a šetrili silu na kvalifikáciu a preteky.

Pred začiatkom kvalifikácie začalo jemne pršať a nastala stratégia výmeny gúm. Po dohode sme nechali suchú gumu a všetko stavili na prvé 2-3 kolá. Po prvých kolách bol Tobi na prvom mieste, ale dážď nabral na sile, a to využili jazdci na mokrých gumách a v posledných kolách ho predišli traja súperi, takže do pretekov odštartoval zo 4. miesta.

Prvé preteky boli super. Po  perfektnom štarte už do prvej zákruty vchádzal Tobi na prvom mieste a až do konca nikoho pred seba nepustil. V druhých pretekoch štart už tak dobre nevyšiel a usadil sa na treťom, respektíve druhom mieste. Celú dobu bojoval s jeho tímovým kolegom o druhé víťazstvo, no sily nestačili. Ale aj druhé miesto stačilo na celkové prvenstvo v kategórii Junior A v medzinárodných majstrovstvách Českej republiky.

Už teraz sa tešíme na ďalšie kolo, ktoré sa uskutoční v českom Písku.

Text a foto: Stanislav Kráľ

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.