Tobias Kráľ zvíťazil na pretekoch MMČR mini racing v Třinci

Richard Karnok

Vynikajúci výsledok dosiahol na ďalšom podujatí medzinárodných majstrovstiev Českej republiky mini racing v Třinci slovenský pretekár Tobias Kráľ. O jeho výkone nás informoval jeho otec Stanislav.

Ako som už písal po pretekoch v Dlhej, ďalší podnik medzinárodných majstrovstiev Českej republiky sa išiel tento víkend v českom Třinci a očakávania boli veľké, nakoľko je to Tobiho obľúbená dráha. Tobias sa predstavil v dvoch kategóriách, a to Minimoto junior B a ohvale 110.
V jeho hlavnej kategórii Minimoto junior B porazil všetkých súperov a zvíťazil prvý raz v tejto sezóne nad štvortaktnými motorkami.
Prvé preteky boli poznamenané dažďom, a tak všetko rozhodoval výber pneumatík. Žiaľ, to sa nám nepodarilo a vsadili sme na pneumatiky do dažďa, kde hneď od začiatku Tobias strácal na rýchlo osychajúcej trati, proti chalanom, ktorí mali pneumatiky do prechodných podmienok. Ale aj tak to stačilo na tretie miesto.
Druhé preteky sa už išli za slnečného počasia, a to už Tobi nenechal nič na náhodu, od štartu do cieľa nepustil vedúcu pozíciu, a to mu vynieslo celkové víťazstvo .

Na ohvale 110 išiel prvé preteky na českých majstrovstvách a od začiatku sa naozaj v obrovskej konkurenciu vôbec nestratil a pohyboval sa okolo 5. až 7. miesta. Štart v prvých pretekoch Tobimu práve nevyšiel a po 10-sekundovej penalizácii za včasný štart to stačilo na 7. miesto. Čo nás potešilo boli časy, keď sa Tobias zlepšoval v každom kole. Do druhých pretekov nastupoval už ako víťaz kategórie junior B.
Štart tentoraz bol v poriadku a Tobi sa držal skupinky bojujúcej o piate miesto. Žial, v štvrtom kole mal prvý veľký pád v novej kategórii, ale našťastie skončil bez vážnych poranení, a to ďakujeme všetkým, čo sa starajú o bezpečnosť našich deti, od kombinéz, prilieb ale hlavne všetkých okolo zabezpečenia pretekov pre naše deti. Uvidíme sa v ďalekom Chebe.

Tlačová správa Tobiasa Kráľa

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *