Tobias Kráľ zvíťazil na MMČR Miniracing v Třinci

Richard Karnok

Ďalší vynikajúci výsledok zaknihoval mladučký slovenský pretekár Tobias Kráľ na pretekoch Medzinárodných majstrovstiev Českej republiky Miniracing v Třinci.

Deväťročný jazdec aj tentoraz porazil všetkých súperov a v priebežnom hodnotení seriálu triedy Minimoto Junior A sa prebojoval na druhé miesto. Do konca sezóny zostávajú ešte preteky vo Vysokom Mýte a v Chebe. O jeho úspechu informoval otec Stanislav.

„Do českého Třinca sme prišli v super nálade, nakoľko je to Tobiho obľúbená dráha a naozaj perfektné zázemie so všetkým čo pretekár potrebuje. Piatkové tréningy Tobi začal zvoľna a mali sme čo zlepšovať. Až v popoludňajších  tréningoch sa prebudil k dobrým časom a tie sa radili k úplnej špičke. Zaspávali sme teda s dobrým pocitom a tešili sa na sobotňajšie preteky.

V noci pršalo a ráno sa všetko začalo na mokrej  dráhe, čo pre mladých pilotov nebolo vôbec ľahké. Keďže rýchlo vyšlo slniečko, tak sa kvalifikácia šla už na suchej dráhe a Tobi skončil na treťom mieste, ale ďaleko za svojimi výsledkami z piatka.

Všetko sa ale zmenilo v pretekoch, kde Tobi spôsobom štart-cieľ skončil s veľkým náskokom pred ostatnými na prvom mieste a vyhral tak ďalšie preteky. Naladený a v super nálade sme čakali na druhé preteky, ale počasie znovu zaúradovalo a ostatné preteky boli pre nebezpečnú dráhu zrušené. My sme ale šťastní z víťazstva a postupu na celkovo druhé miesto v šampionáte. Teraz nás čaká Vysoké Mýto a dúfam že obhájime výborný výsledok. Držte Tobimu palce.“

Tlačová správa Tobiasa Kráľa

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *