Tobias Kráľ zvíťazil aj vo Vysokom Mýte!

Richard Karnok

Ďalší vynikajúci výsledok dosiahol deväťročný slovenský pretekár Tobias Kráľ na medzinárodných majstrovstvách Českej republiky Miniracing vo Vysokom Mýte, keď zvíťazil v oboch pretekoch triedy Minimoto Junior A a pred posledným podujatím šampionátu je na druhom mieste. O priebehu pre Tobiasa úspešného podujatia nás informoval jeho otec Stanislav:

„S Tobim sme prišli do Mýta s jasným cieľom, a to priblížiť sa k celkovému prvému miestu. A to sa  mu podarilo na sto percent. V piatkových tréningoch sme trochu hľadali nastavenie prevodu, ale ku koncu dňa sme všetko zvládli. V sobotu ráno nás vítalo chladné, ale slnečné počasie. Po rannom tréningu prišla kvalifikácia, a tá je vždy pre Tobiho trochu ťažká, lebo jazdí väčšinou osamote a časy si musí zájsť len vlastnými schopnosťami. A to, ako sme si už zvykli, je za chlapcami so Smrž Academy, takže do pretekov sme štartovali zo štvrtého miesta.

Po perfektnom sústredení prišli prvé preteky a tie vyšli Tobimu od prvej zákruty na jednotku. Od začiatku do konca nepustil nikoho pred seba a zaznamenal ďalšie víťazstvo. Do druhých pretekov bol Tobi už trochu viac nervózny, a to sa ukázalo aj na štarte. Ten už nebol až taký precízny ako ten prvý, ale aj tak trvalo len pár zákrut a znovu viedol. Nervozita sprevádzala Tobiho po celý čas a bolo vidieť pár  malých chybičiek. To spôsobilo, že občas mali jeho súperi možnosť ho predísť, ale jeho chuť vyhrávať bola taká obrovská, že nikoho pred seba nepustil a vyhral aj druhé preteky.

Cieľ, čo sme si dali sme aj splnili a na posledné preteky v českom Chebe je všetko otvorené a môžeme ďalej bojovať o celkové prvenstvo. Tak držte palce.“

Tlačová správa Tobiasa Kráľa

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *