Tobias Kráľ vicemajstrom Českej republiky Minimoto

Richard Karnok

Skvelý výsledok dosiahol na medzinárodných majstrovstvách Českej republiky Minimoto v triede Minimoto Junior A deväťročný Slovák Tobias Kráľ. Po výborných výsledkoch mu nakoniec patrí celkové druhé miesto. O konečnom poradí sa rozhodlo na pretekoch v Chebe, odkiaľ nás o Tobiasovom úspechu informoval jeho otec Stanislav.

„Do Chebu sme odchádzali na víťaznej vlne, a to aj na s posledných pretekoch minimoto cup v Pardubiciach, kde Tobi znovu skončil na celkovom prvom mieste. Takže atmosféra bola perfektná, aj keď sme vedeli že strata 21 bodov na celkovo prvé miesto v medzinárodných majstrovstvách českej republiky je dosť veľká, ale v motocyklovom športe je možné všetko a v tomto duchu sme do Chebu aj odchádzali.
Na miesto sme prišli vo štvrtok po výdatných dažďoch a aj to tak vyzeralo. Ale v piatok nás čakalo od rána slnečné a aj príjemne jesenné počasie. Tréningy boli znovu perfektné a v nastavení sa dolaďovali len maličkosti. Tobi sa pohyboval na úplnej špičke a bolo vidieť že si to užíva.
To čo nás čakalo v sobotu ráno bolo už úplne iné jesenné počasie. Sedem stupňov, dážď, krúpy a šialene šmykľavá drahá. Podmienky určite nie na motocyklové preteky, ale bolo to finále a aj takéto počasie patrí k pretekom. Prvý tréning bol naozaj spoznávací a až v druhom sa začalo zrýchľovať. Keď sme sa zrýchlili na druhý najrýchlejší čas, tak prišiel pád do nájazdu na cieľovú rovinku a to poznačilo aj motorku a žiaľ aj Tobiho. Do kvalifikácie to bolo s Tobiho strany veľmi opatrné a stačilo to na štvrté miesto na štarte. Taktika do pretekov bola jednoduchá, udržať sa na motorke a nespadnúť.
Štart prvých pretekov bol znovu výborný a Tobi sa zaradil na druhé a po troch zákrutách na prvé miesto. Jazdil opatrne, ale dostatočne rýchlo na to, aby sa vzdialil od ostatných a držal prvé miesto. Žiaľ tímovo sme to nezvládli a po signalizácii že má Tobi obrovský náskok, a že môže zvoľniť, v poslednom kole prišiel o prvenstvo a do cieľa prišiel na druhom mieste. Bodovo sa priblížil na 14 budov od prvého miesta, takže do posledných pretekov bolo znovu všetko otvorené.
Po dažďových prehánkach bolo znovu lotéria aké pneumatiky budú najlepšie do posledných pretekov sezóny. Rozhodli sme sa pre stratégiu upevnenia si druhého miesta v šampionáte. Štart bol od Tobiho priemerný, a tak sa odvíjali aj celé druhé preteky. Po množstve pádov sa Tobi držal na treťom mieste a tak aj dojazdil do cieľa. Celkovo sa Tobi umiestnil na druhom mieste a tú istú pozíciu má aj v konečnom hodnotení.
Výsledok vicemajster medzinárodných majstrovstiev českej republiky je veľký úspech a veľká motivácia do budúcej prípravy na novú sezónu. Tento rok nás čakajú posledné preteky na domácej trati Brna v minimoto cupe a potom príde zaslúžený odpočinok a normálny život dieťaťa 🙂 Ale samozrejme len na krátky čas, lebo začína zimná príprava.
Ďakujeme všetkým, ktorí podporujú nášho mladého pretekára a tešíme sa na novú sezónu a možno aj na novú, vyššiu kategóriu.“

Tlačová správa Tobiasa Kráľa

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *