Tobias Kráľ uspel na pretekoch MMSR mládeže v Dlhej

Richard Karnok

Mladý slovenský pretekár Tobias Kráľ sa v sobotu zúčastnil pretekov MMSR mládeže na kartingovom okruhu v Dlhej, kde štartoval v dvoch triedach, Minimoto Hunior B a JuniorGP 110. O jeho účasti na pretekoch v Dlhej nás informoval jeho otec Stanislav:

Už som sa dlhšiu dobu neozval, ale mali sme s Tobim ťažšiu dobu v jeho športovej kariére. Ako som už písal, preteky v MMČR sú pre nás nateraz veľmi fyzicky a psychicky náročné. Pretekať proti štvortaktným motocyklom nie je naozaj jednoduché. Tobi sa snažil v Písku aj v Chebe a hlavne v druhej polovici sezóny zase v Písku. Žiaľ, po mnohých pádoch, ktoré súvisia s nadmerným rizikom, ktoré musí podstupovať, aby sa trochu k silnejším motorkám priblížil, sme nakoniec skončili v píseckej nemocnici a prišla otázka čo ďalej. Koniec, alebo skúsime Ohvale. Prvý raz sme sa ukázali na pretekoch na slovenských majstrovstvách v maďarskom Kecskeméte a hneď z toho bolo tretie miesto celkovo v slovenskom šampionáte.

Tak sme sa začali venovať pri Minibikoch aj Ohvale a Tobiho vytrvalosť priniesla úspech na Majstrovstvách Slovenska v Dlhej, kde skončil na prvom mieste a doplnil to o prvé miesto v minimotocupe v triede junior B a druhým miestom v Medzinárodných majstrovstvách Slovenska. Bola to odmena za jeho drinu a teraz sa už konečne znovu teší aj na preteky do českého Třinca, aj keď vie, že ho znovu čaká neľahký boj proti štvortaktným motorkám. Takže za všetkým zlým príde sladká odmena. A tento víkend to naozaj prišlo.

Tlačová správa Tobiasa Kráľa

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *