Tobias Kráľ na pretekoch MMČR v Písku

Richard Karnok

Mladý slovenský pretekár Tobias Kráľ sa cez víkend predstavil na druhom podujatí MMČR mini racing v triede Minimoto Junior A, ktoré sa konalo v Písku. O jeho účinkovaní nás informoval otec Stanislav.

Tobias Kráľ št. č. 16. Foto Mini Racing cz

Tentoraz čakala pre Tobiasa úplne nová skúsenosť na trati v českom Písku. Trať je naozaj veľmi technická a rýchla s veľkým prevýšením. Jedným slovom motokrosová trať na asfalte. Bolo vidieť od prvého tréningu že domáci jazdci so Smrž Academy budú mať obrovskú výhodu domácej trate. Tobi bojoval od prvého tréningu s jej nástrahami a zlepšoval sa po celú dobu piatkových tréningov.

V sobotu ráno nás čakala mokrá trať, ktorá rýchlo oschla a kvalifikácia sa išla už na suchu. Tobi od prvých kôl sa držal na prvých dvoch priečkach, čo bolo veľké prekvapenie. Nakoniec až v poslednom kole sa prepadol na konečné štvrte miesto za tromi jazdcami z domáceho tímu.

Čakali nás prvé preteky a tu sa hneď pri štarte Tobi predviedol neuveriteľným štartovacím reflexom a už do prvej zákruty bol na prvom mieste. Všetko bolo v poriadku až do tretieho kola, kedy mu z ničoho nič prestal íst motor. Po znovu naštartovaní mal už veľkú stratu na ostatných jazdcov, ale po perfektnej stíhacej jazde sa umiestnil na siedmej priečke.

Do druhých pretekov sme išli s rovnakou stratégiou ako v prvých, ale zistili sme že aj mladí jazdci majú svoju hlavu a nie vždy sa všetko podarí vysvetliť. Sklamanie  z prvých pretekov sa prejavilo aj v druhých a už od štartu to naozaj neboli Tobiho preteky. Zlým štartom sa prepadol na štvrte miesto a celý čas až do konca sa trápil a cieľom prišiel na šiestom mieste. V celkovom poradí klesol na druhé miesto, ale určite nepovedal posledné slovo.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *