Smolný víkend Mária Zajaca v Ottobiane

Richard Karnok

Na Ottobiano som sa tešil najviac z celej sezóny, nakoľko je to moja najobľúbenejšia dráha.

Na trati sme začali trénovať v piatok ráno, keď bola trať ešte mokrá, pretože bolo možné, že bude pršať aj v sobotu v kvalifikácii a krátkych pretekoch. Na vode som bol od začiatku rýchly a bol som jeden z mála, ktorí sa na mokrú trať odhodlali. Na mokrej trati som mal dva menšie pády, pri ktorých sa mi nič nestalo a takisto ani motorke. Poobede trať oschla a posledné dva tréningy sme už išli na suchej dráhe. Veľa dát sme mali už z minulého roka, takže nastavenie motorky nebol žiadny problém. Časy som jazdil veľmi rýchle a tešil som sa na sobotný program.

V sobotu nás čakali 3 voľné tréningy, kvalifikácia a krátke preteky. Prvý voľný tréning sme vynechali, trať nebola ani mokrá ani suchá, takže sme sa rozhodli šetriť pneumatiky. Ostatné tréningy boli veľmi dobré. Nasledovala kvalifikácia, kde som si dokázal nájsť priestor na zajazdenie rýchlych kôl. Hneď prvé tri kolá sa mi podarili a kvalifikáciu som vyhral s náskokom 2 desatín. Bol som pripravený na krátke preteky, avšak v pretekoch pitbikov niekomu vytiekol olej na trati a všetky krátke preteky sa presunuli na nedeľu.

V nedeľu bolo na programe krátky warm-up, krátky závod a dvoje hlavné preteky. Vo warm-upe sme mali menšie problémy s motorkou, ktoré sme museli do pretekov vyriešiť. Štart do krátkych pretekov bol ako zo zlého sna. Vôbec som sa dobre neodlepil, a hneď do prvej zákruty som stratil 4 pozície. Celý čas ma jazdci predo mnou brzdili a ja som sa cez nich nevedel prebojovať. V poslednom kole som sa posunul na tretie miesto, na ktorom som prišiel aj do cieľa. S výsledkom som nebol spokojný, lebo som vedel, že tempo som mal najrýchlejšie.

Do prvých hlavných pretekov som teda štartoval z 3. miesta. Po štarte som sa dostal na druhú pozíciu a doťahoval som sa na vedúceho jazdca. V treťom kole, keď som už bol tesne za vedúcim jazdcom, som dostal v poslednej zákrute highsidera a bol som rád, že vôbec môžem pokračovať. Snažil som sa jazdiť stále rýchle kolá ale dve kolá na to, prišla ďalšia chyba, ktorá znamenala pád z druhého miesta. Stratil som niekoľko pozícií, ale nevzdal som sa a do konca pretekov som ešte stále bojoval, aby som sa posunul čo najviac dopredu. Bolo z toho až 8. miesto.

V posledných pretekoch ma jazdec v prvej zákrute ťukol a ja som zasa stratil pár pozícii. Dostal som sa do skupiny 7 jazdcov, kde sme bojovali o 4. miesto. Preteky boli veľmi zaujímavé, stále sme sa predbiehali a mne sa darilo prebojovávať dopredu. Pár kôl pred koncom keď som zaútočil na 5. miesto, som dostal ďalšieho highsidera a to znamenalo zase stratu a pokles na 8. miesto. Tak som aj prišiel do cieľa. Preteky to boli síce veľmi napínavé, ale o to nám tento víkend nešlo, náš cieľ bol vyhrať a posunúť sa v celkovom poradí, čo sa nám teda veľmi nepodarilo.

Z víkendu som veľmi sklamaný, ale musím si z toho zobrať len to najlepšie a zamakať do ďalších pretekov, ktoré budú na konci júna v Pompose. Musíme ešte zamakať aj na technike, pretože Talianom to na rovinách oproti nám letí. Myslíme si, že vieme čím to je a budeme sa snažiť spraviť všetko pre to, aby sme tuto stratu zmazali a mohli na ďalších pretekoch bojovať o víťazstvo.

Chcem sa poďakovať všetkým mojim sponzorom, ktorí ma stále podporujú, všetkým fanúšikom a ľudom, ktorí nás sledujú a fandia nám.

Tlačová správa Mária Zajaca

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *