Slovenskí juniori na Európskom pohári mini road racing

Richard Karnok 1

V chorvátskom Novom Marofe sa cez víkend uskutočnil Európsky pohár juniorov, ktorého sa zúčastnila aj dvojica slovenských pretekárov. V triede Minimoto Junior A štartoval osemročný Tobias Kráľ a v triede MiniGP 110 o päť rokov starší Lukáš Végh.

Lukáš Végh

Zatiaľ čo Végh absolvoval svoj už tretí európsky šampionát, jeho mladší krajan Kráľ šiel do Chorvátska s cieľom zbierať skúsenosti medzi pretekármi z celej Európy. Miestny okruh nie je práve ideálny pre motocykle kategórie Minimoto, a tak v tíme nášho mladého reprezentanta museli bojovať aj s technickými problémami, ktorých príčinou bola pre motory tejto kategórie práve príliš rýchla trať. Aj napriek tomu však dokázal náš pretekár v troch jazdách obsadiť jedno piate a dve šieste miesta, z čoho vyplynulo aj celkové šieste miesto v európskom pohári.

Tobias Kráľ

Lukáš Végh sa na mieste predstavil v dvoch triedach, keďže súčasťou podujatia boli aj preteky FIM Mini GP Alpe Adria Series, kde s motocyklom Ohvale 160 obsadil dve ôsme miesta. Vo všetkých troch jazdách európskeho pohára triedy MiniGP 110 skončil tretí a rovnako tretie miesto mu tak patrilo aj v konečnom hodnotení. Keďže sa Lukáš tento rok lúči práve s MiniGP 110, tak jeho tretie miesto bolo výbornou rozlúčkou s touto triedou. Ani pre neho však cesta za úspechom nebola jednoduchá, keď po tréningovom páde musel zápasiť s bolesťami a jeho otec mal čo robiť pri oprave motocykla. Nakoniec však všetko dobre dopadlo.

Text: Richard Karnok