Slovák Ladislav Veverka sa prebojoval do svetového finále FIM MiniGP World Series

Richard Karnok

Mladý slovenský motocyklový pretekár Ladislav Veverka si vybojoval účasť na svetovom finále FIM MiniGP World Series, ktoré sa uskutoční počas posledného novembrového víkendu v španielskej Valencii v rámci pretekového víkendu majstrovstiev sveta MotoGP. Pätnásťročný Veverka je prvým Slovákom, ktorý postúpil až na finálové podujatie.

Séria FIM MiniGP vznikla v roku 2021 v spolupráci medzi Medzinárodnou motocyklovou federáciou, promotérom šampionátu MotoGP, spoločnosťou Dorna Sports, a motocyklovými federáciami a zväzmi po celom svete. Cieľom projektu je dostať pod jednu strechu najtalentovanejších mladých pretekárov z celého sveta, aby zvýšili ich jazdecké kvality a priblížili im možnosť prebojovať sa v budúcnosti práve do najprestížnejšieho motocyklového šampionátu na svete.

Slovák Veverka sa do svetového finále prebojoval vďaka druhému miestu, ktoré tento rok vybojoval v medzinárodnom šampionáte FIM MiniGP Alpe Adria Series v triede motocyklov s objemom do 190 cm³.

Ladislav sa motocyklovému športu venuje od svojich piatich rokov a počas desiatich rokov vybojoval množstvo úspechov nielen titulmi medzinárodného majstra Slovenskej republiky, ale aj na majstrovstvách Európy či na podujatiach talianskeho a českého šampionátu. V aktuálnej sezóne debutuje aj v kategórii Supersport 300, v ktorej úspešne súperí so staršími a skúsenejšími pretekármi.

Svetové finále FIM MiniGP World Series sa vo Valencii uskutoční vo štvrtok 23. novembra.

Ladislav Veverka:

„Veľmi ma teší, že som sa prebojoval do finálového podujatia svetovej série, pretože to bolo aj mojím hlavným cieľom pre túto pretekársku sezónu. Tá je pre mňa doteraz úspešná, keďže som okrem juniorskej motorky jazdil pre tréningové účely aj na motocykli pre triedu Supersport 300, v ktorej sa mi ale začalo hneď dariť, a tak som ju nakoniec jazdil aj súťažne. Vo Valencii je mojím prvoradým cieľom prebojovať sa do finálových jázd, a ak sa mi to podarí, pokúsim sa zabojovať o čo najlepší výsledok. Moje poďakovanie za celú túto sezónu patrí predovšetkým mojím rodičom a taktiež Slovenskej motocyklovej federácii a jej viceprezidentovi Milošovi Balážovi za podporu nielen počas tohtoročnej sezóny.“

Tlačová správa Ladislav Veverku

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *