Skútristi bojovali o body v Skalici

Richard Karnok

Podujatím na technickej trati v Skalici pokračoval za výborného počasia medzinárodný slovenský šampionát v kategórii Skúter.

Po predsa len rýchlejšej dráhe v Dunajskej Strede tentoraz na pretekárov čakal technickejší okruh, ktorý poriadne preveril nielen pripravenosť jazdcov ale aj motocyklov, keďže užšia trať s ostrejšími zákrutami bola predsa len náročnejším orieškom na rozlúsknutie.

O to zaujímavejšie však boli súboje a podľa slov divákov, ktorí videli skútre na pretekárskej dráhe po prvýkrát, také skvelé preteky od motocyklov, na ktoré sú navyknutí len z ulíc miest, vôbec nečakali. Navyše sa opäť potvrdilo, že spojením s kategóriou MiniMoto dostalo podujatie ešte väčší športový náboj.

V triede STREET dosiahol dve suverénne víťazstvá Tomáš Tonka, ktorého na stupňoch víťazov doplnil dvakrát druhý, efektným štýlom jazdiaci Marek Pipaš, tretí skončil Kristián Kleštinec, ktorý bol v jednotlivých jazdách na treťom a štvrtom mieste.

Nádherné súboje v triede SPORT predvádzali Mário Majerov a Lukáš Há. Hoci Mário viedol počas celej prvej jazdy, Lukáš mu nedal ani na chvíľu vydýchnuť a vyplatilo sa. V posledných metroch pred cieľom sa pri predbiehaní pomalších súperov lepšie zorientoval a pod šachovnicovou vlajkou bol o zlomok sekundy skôr. V druhej jazde bol však úspešnejší Mário a v súčte oboch jázd rozhodli desatinky v jeho prospech. Na pódiu stál pri spomenutej dvojici vďaka dvom tretím miestam Michal Nemčovič.

V triede KEEWAY sa v Skalici predstavili len Tomáš Nemčovič a Norbert Bubis, ktorí v tomto poradí aj oba razy prešli cieľom.

Aj v kategórii RACING štartovali len dvaja jazdci, Lukáš Sulo a Norbert Mizere sa aj v cieli umiestnili v uvedenom poradí.

Nádherné súboje v najvyššej triede OPEN predviedli prítomným divákom Martin Nemčovič, Maďar Bence Balogh a Martin Gudába. Nepríjemný pád z tréningu sa nepodpísal na výkone maďarského jazdca, ktorý dokázal počas celej prvej jazdy úspešne odolávať útokom slovenských súperov. V úvode druhej jazdy si však pád z tréningu zopakoval a kým zo seba strhol nafúknutý bezpečnostný airbag, Nemčovič s Gudábom mu stihli nadeliť dve kolá. Nemčovič vďaka prvému miestu zvíťazil aj celkovo, Balogh prevzal cenu za druhé miesto, Gudába skončil tretí.

Kompletné výsledky podujatia nájdete tu…

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *