Skútre a Mini Moto štartujú už 5. a 6. mája

Richard Karnok

Na kartingovom okruhu v Dunajskej Strede sa 5. a 6. mája 2012 stretnú dve pretekárske disciplíny, aby odštartovali prvú spoločnú pretekársku sezónu. Obe skupiny jazdcov si to už vyskúšali v predpremiére minulý rok na trati Driving Academy v areáli Slovakia Ringu.

Slovenská asociácia skútrov v spolupráci s organizátorom Mini Moto Milanom Búlikom, na základe poverenia Slovenskej motocyklovej federácie, pripravila na tento rok seriál pretekov MM SR SCOOTER a MINI MOTO 2012.

Na spoločných pretekoch v tejto sezóne by sa mala stretnúť približne 80-tka jazdcov oboch disciplín, čo opäť zvyšuje ich atraktívnosť. Skútristi budú štartovať vo svojich overených disciplínach Keeway, Street, Sport, Racing a Open. Jazdci Mini Moto v kategóriách Junior A, Junior B, Junior Open 40, Senior Open a Senior Open 50.

Jazdiť sa bude na tratiach v Dunajskej Strede, Skalici a dva krát na Slovakia Ringu v priestoroch Driving Academy. Skútristi si pôjdu v priebehu roka zasúťažiť aj na dve maďarské trate a to do Visonty a Kakucsu. Po zimnej príprave budú zaujímavé aj prestupy jazdcov medzi jednotlivými kubatúrami, najmä v kategórii cestných skútrov. Aká bude definitívna štartovacia listina, to sa dozvieme až na prvých, májových, pretekoch v Dunajskej Strede. Pretekárske tímy to zatiaľ úspešne taja.
Všetkých fanúšikov motoristického športu srdečne pozývame stráviť príjemný športový víkend do areálu Kartingu 2001 v Dunajskej Strede.

Maroš Palesch, hovorca SAS

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *