Sezóna mládeže zahájená

Richard Karnok

V dňoch 28. a 29. apríla 2023 sa uskutočnilo úvodné podujatie tohtoročnej motocyklovej sezóny mládeže – MSR, MMSR, Slovakia cup a tiež Babetta cup v Dlhej.

Piatkovým tréningom počasie prialo a postupne pribúdajúci jazdci mali možnosť zajazdiť si do sýtosti až v ôsmich jazdách. Na sklonku dňa sa – ako zvyčajne – konala administratívna a technická prebierka. S nástupom sobotného rána boli jazdci vystavení zmeneným podmienkam, nakoľko predpovede dažďa sa naplnili.

Množstvo zúčastnených prvý tréning vynechalo s nádejou, že zrážky ustúpia. Mokré jazdy boli pre mnoho mladých jazdcov premiérou, no preukázali svoje športové odhodlanie a popasovali sa s nepoznaným, pričom niektorí objavili svoj potenciál v jazde na mokro. Posledné aprílové dni sa nezapreli, keď sa slnko  striedalo s dažďom v priebehu celého pretekárskeho dňa. V zložitých situáciách sa ocitol snáď každý, no s radosťou možno konštatovať, že podujatie prebehlo v plnom rozsahu podľa plánu.

Aj napriek nižšej účasti bolo organizátorom cťou privítať jazdcov takmer z celého Slovenska, ba čo viac aj z Poľska a Českej republiky. Poďakovanie súčasne s obdivom patrí každému zúčastněnému – či už športovcovi, alebo doprovodu, víťazom gratulácie a všetkým spoločne prianie, aby sa darilo aj v ďalších kolách pretekov.

Do skorého videnia na druhých pretekoch na okruhu Slovak Karting centrum koncom mája.

Text: Zuzana Veverková
Foto: Michal Baláž

Výsledky z podujatia nájdete tu: http://casomeric.cz/vysl.php?&lang=&view=3675

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *