Racing Stars Race Team v Kakucsi len s Petrom Kačabom

Richard Karnok

Ďalšie preteky patriace do seriálu JIMC 2016 sa konali prvýkrát na maďarskom Kakucs Ringu. Piatok bola možnosť trénovať, ktorú sme využili keďže išlo pre nás o úplne novú trať. Chlapci Joker a Yogi zo Service 13 nám nachystali motorku opäť podľa našich predstáv. V tento deň treba vyzdvihnúť, že nám trať veľmi nesedela a slovenskej konkurencii z tímu Roman Havlín 97 Racing Team sa darilo viac.

Sobota sa už niesla v oficiálnom podujatí, takže sme absolvovali všetky tréningy, technickú prebierku a kvalifikáciu sa bola na pláne až v nedeľu. V kvalifikácii obsadil náš zverenec až 4. miesto za domácimi Maďarmi, ktorí majú na tejto trati najazdené podstatne viac.

Ranná nedeľa bola už horúca, takže prvý tréning už bol na trati so slušnou priľnavosťou. Prvé preteky sme po dobrom štarte skončili na 3. mieste. Až do polovice pretekov to vyzeralo na pekné súboje, ale potom nešťastne spadol Maďar Maté Szamadó a aj keď chcel ďalej pokračovať, padol znovu a už to nebolo možné. Posledný skončil Roman Havlín, keď prespal štartovú procedúru a motorka mu zdochla hneď pri štarte.

Do druhých pretekov nenastúpil už vyššie spomínaný Maďar Maté Szamadó pre technické problémy s inak vynikajúcim motorom s obsahom 190cc od Daytony a toto veštilo pekné súboje o popredné pozície. Už v druhom kole sa klbko začalo postupne trhať a takto to v poradí Soma Gorbe, Barnabás Oláh, Peter Kačaba, Roman Havlín zostalo až do konca a druhé preteky sme skončili tiež na 3. mieste.

Peter Kačaba 88, Racing Stars Race Team:
„Táto trať je celkom zaujímavá, len som sa bál tých horúčav, pri vysokých teplotách sa mi veľmi zle dýcha. S mojim umiestnením som spokojný, nakoľko malí Maďari tu majú najazdené omnoho viac ako ja a s predvedeným výkonom môžem byť ich veľkou konkurenciou do budúcnosti. Samozrejme, môj malý kamarát Soma Gorbe skončil na 1. mieste, veľká gratulácia.
Záverečné hodnotenie je teda pozitívne, ďalšie preteky sa budú konať opäť v Dunajskej Strede, kde sa určite budem vyvarovať svojich chýb z predchádzajúceho domáceho podujatia a som plne odhodlaný ešte zamiešať s celkovým poradím tohto šampionátu.
Veľká vďaka však patrí celému tímu a skvelým ľuďom, ktorí ma podporujú. Samozrejme sponzorom Service 13, Wertheimu, Štúdiu Lara, Nadácii TV JOJ, Reštaurácii Slovenský Dvor v Piešťanoch, JR Sportpromotions BV.“

Roman Havlín 97, Roman Havlín Racing Team:
Kakucs Ring som doteraz nepoznal, takže som bol plný očakávania. Piatkové tréningy mi išli perfektne, keď som si zakaždým dobre zajazdil a veľa nového sa naučil. Sobotňajšie tréningy sa niesli už vo vysokých teplotách, ale bol som vďačný za každú možnosť si zatrénovať. Kvalifikácia bola odložená tentoraz až na nedeľu, kde som dokázal obsadiť 5. miesto s minimálnou stratou na horné priečky. V prvých pretekoch mi nevyšiel štart, ale po bojovnom výkone som sa predsa len posunul aspoň o jednu priečku vyššie. Do druhých pretekov som išiel s cieľom aspoň 3. miesta, ale toto sa mi nepodarilo, skončil som opäť štvrtý a pripísal si dôležité body do celkového hodnotenia šampionátu.
Ešte by som chcel poďakovať celej mojej rodine, ktorá vždy chodí so mnou a podporuje ma, tentoraz mi zabezpečili aj osobného strážcu a skvelým ľudom z tímu Petra Kačabu 88 Racing Stars Race Teamu.“

Tlačová správa Racing Stars Race Teamu

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *