Racing Stars Race Team úspešný v Písku

Richard Karnok

Na tretie preteky tohtoročnej sezóny českého seriálu v Písku bolo vopred isté, že sa nikdy nevie, aké bude počasie. Preto sme zbalili komplet mokré gumy a tajne dúfali… Na tejto trati sme už jazdili, avšak je dosť náročná, uvítali sme teda možnosť trénovať aj v piatok.

Na motorke sme museli meniť piest a nastavovať ventily, náš Service 13 v podobe dlhodobej spolupráce to zvládol na výbornú a piatkové tréningy boli super. Takže sme rozložili všetok náš majetok a počasie nám prialo v dobrom trénovaní. Veľká vďaka teda patrí Yogimu a Jokerovi!

Sobota sa už niesla v oficiálnom podujatí, takže sme absolvovali tréningy a kvalifikáciu. Práve kvalifikácie dopadli v náš prospech, v oboch skončil náš zverenec Peter Kačaba s číslom 88 na 1. mieste. Za ním sa umiestnil Maďar Görbe Soma, veľký talent MAMS a na treťom náš ďalší konkurent, ale zo Slovenska, Roman Havlín z rovnomenného Racing Teamu 97. Zvyšok za nami tvorili domáci Česi, čo nás všetkých tešilo.
Deň pretekov sa mal niesť v znamení Warp Up-u a pretekov. Peter Kačaba s číslom 88 musel warp-up ukončiť skôr pre problémy s prehrievaním motora. Ďalší Slovák, Roman Havlín, mal dokonca lepší čas ako maďarský jazdec Görbe Soma. Toto sľubovalo zaujímavé preteky!

Prvé preteky vyhlásili ako mokré, lebo šéfinko hore pustil pár sĺz… Petrovi Kačabovi to celkom sadlo a svoju pozíciu lídra si držal až do posledného kola, kde nanešťastie spadol. Ale stihol sa postaviť skôr, ako prešiel ďalší jazdec a teda skončil prvý. Ďalší Slovák, Roman Havlín 97, preteky nedokončil, pretože sa v jednej zákrute naklonil viac a dostal šmyk, pri ktorom sa mu zlomila brzdová páčka a už nemohol ďalej pokračovať, čo bola obrovská škoda. Na 2. mieste skončila po vynikajúcom výkone Markéta Strnadová, ktorá našich chlapcov naháňa nielen na trati, ale aj mimo nej. Maďar Görbe Soma bol tentoraz tretí.

Na druhé preteky sme dali už slicky a modlili sa aby nepršalo. Peter Kačaba mal výborný štart, ale potom musel bojovať s Romanom Havlínom, čo využil Maďar Görbe Soma a dostal sa na vedúcu pozíciu. Potom ho už nikto nedokázal predbehnúť, lebo unikol o 8 sekúnd. Cez cieľovú vlajku prešli jazdci v poradí Maďar Görbe Soma, Peter Kačaba 88, Roman Havlín 97, Markéta Strnadová a zvyšný Česi. Nakoniec sa ukázalo, že Görbe Soma dostal penalizáciu 10 sekúnd, čo zabezpečilo nášmu jazdcovi Petrovi Kačabovi 1. miesto aj v druhých pretekoch. V každom prípade bez ohľadu na túto okolnosť by skončil prvý v celkovom hodnotení aj tak.

Peter Kačaba 88, Racing Stars Race Team:
„Na túto trať som sa veľmi tešil, Písek je náročný, ale aj zábavný. Takže som sa veľmi tešil a aj bol plný očakávania, aké bude počasie.Toto podujatie z našej stránky hodnotím ako veľmi úspešné, pretože sme sa aj napriek drobným problémom so všetkým popasovali a vyústilo to dvakrát v prvé miesto a toto umiestnenie bolo teda aj celkovo. A cieľ z minulých pretekov predbehnúť Maďara Görbeho Somu bol teda splnený.
Záverečné hodnotenie je teda pozitívne, ďalšie preteky sa budú konať vo Vysokom Mýte, opäť v Českej republike, tam máme za cieľ dohnať bodovú stratu na maďarského jazdca v celkovom hodnotení. Na tomto podujatí opäť raz vystrčil rožky jazdec Roman Havlín 97 z tímu Roman Havlín Racing Team. A takisto Markéta Strnadová bude ešte ťažký oriešok a samozrejme aj ja sa mám čo učiť.
Veľká vďaka patrí celému tímu a skvelým ľuďom, ktorí ma podporujú. Samozrejme sponzorom Service 13, Wertheimu, Štúdiu Lara, Nadácii TV JOJ, Reštaurácii Slovenský Dvor v Piešťanoch, JR Sportpromotions BV, značke West Coast Choppers a priamo do USA aj Jessemu Jamesovi, ktorý mi vyjadril osobne podporu.“

Roman Havlín 97, Roman Havlín Racing Team:

„Na Písek mám škaredé spomienky, nakoľko minulý rok som tu obišiel so zlomeninou, tak som si trať najprv oťukával. Teraz mám inú motorku, podľa mňa mi viac sedí a išlo to s ňou aj lepšie. V prvých pretekoch som sa bohužiaľ viac naklonil a dostal šmyk, čo si odniesla brzdová páčka a nemohol som pokračovať ďalej, inak som bol na peknom treťom mieste, čo na mokrej trati bolo super.
Druhé preteky už boli vyhlásené ako suché, hneď na začiatku som chcel predbehnúť Petra Kačabu a aj Görbeho Somu, čo druhý menovaný využil a predbehol nás obidvoch. Vďaka tejto situácií nám trošku ušiel a nedokázali sme ho dobehnúť, lebo sme zvádzali súboje medzi sebou. Petra sa mi však až do cieľa nepodarilo predbehnúť, a tak som skončil na treťom mieste. Nevadí, ďalšie moje ciele sú predbehnúť ich oboch. Na tejto motorke ma to začalo baviť oveľa viac!
Ešte by som chcel poďakovať celej mojej rodine, ktorá vždy chodí so mnou a podporuje ma, tentoraz mi zabezpečili aj osobného strážcu. Skvelým ľudom z tímu Petra Kačabu 88 Racing Stars Race Team, ktorí ma tiež podporujú minimálne fandením a skvelou kuchyňou.“

Tlačová správa Racing Stars Race Team

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *