Racing Stars Race Team hodnotí preteky v Sosnovej

Richard Karnok 2

Na druhé preteky tohtoročnej sezóny českého seriálu v Sosnovej sme sa veľmi tešili aj preto, lebo ohlasy na túto trať boli len pozitívne.

Naše očakávania však boli aj tak opatrné, veď predsa len máme málo najazdené oproti súperom alebo ostatným jazdcom. Tento rok je našim cieľom jazdiť čo najviac, tak ak nás nič nezradí, budeme sa toho držať. Motorku nám skvele pripravili chlapci zo Service 13 a mohlo sa vyraziť. Cesta trvala až nekonečných 5 hodín, ale zvládli sme ju. Mobilné aplikácie sľubovali pekné počasie a tak aj bolo. Po prebudení sa do tréningové dňa sme v sobotu ráno rozložili stánok, absolvovali všetky potrebné úkony (technická prebierka atď.) a šup na trať.

Organizácia pretekov bola na slušnej úrovni s malými chybičkami začiatočníkov, ale celkovo ju hodnotíme pozitívne. Mrzí nás, že nám riaditeľ pretekov zobral čas vyše troch minút trénovania (4 kolá) v poslednom tréningu a bez akéhokoľvek vysvetlenia alebo prírodného úkazu, ktorý by nám bránil v trénovaní, vzhľadom na fakt, že celkové možnosti tréningu boli malé. V sobotu prebiehala aj kvalifikácia, ktorú ovládol Maďar Görbe Soma, nášmu tímu patrilo s jazdcom Petrom Kačabom s číslom 88 druhé miesto a druhý slovenský zástupca, Roman Havlín, jazdiaci za tím Roman Havlín Racing Team s číslom 97 skončil na 3. mieste. Obidve kvalifikácie sa skončili rovnako.

Do súťažného druhého dňa sme išli s očakávaním, že ešte doladíme tie úseky, ktoré nám robia problémy, avšak nejakým zázrakom sa na trati objavila voda a doobedňajšie warm upy boli de facto úplne zrušené. Prvé preteky jednoznačne ovládol maďarský jazdec Görbe Soma spôsobom štart – cieľ. Náš jazdec Peter Kačaba došiel do cieľa druhý a Roman Havlín tretí. Nasledovali za nami už len českí jazdci. Druhé preteky boli viac-menej rovnaké, Maďar prišiel o svoju pozíciu iba krátko po štarte, ale hneď po prvej zákrute ju opäť získal. A poradie sa už nemenilo do konca pretekov. Celkové poradie bolo teda zhodné s výsledkami pretekov.

Peter Kačaba 88, Racing Stars Race Team:
„Celkovo hodnotím toto podujatie ako pozitívne, škoda, že nebolo viac možností na trénovanie, za taký krátky čas som sa nedokázal popasovať s dvomi úsekmi na trati a toto ma stálo priame atakovanie prvej pozície. Obzvlášť musím spomenúť Romana Havlína s číslom 97 z Roman Havlin Racing Teamu, ukázal skvelé napredovanie a myslím, že už na ďalších pretekoch mi bude veľmi dýchať na chrbát.
Ďalšie preteky budú o dva týždne v Písku. Túto trať mám veľmi rád, príde tam aj Maďar Görbe Soma, tak ho chcem potrápiť a samozrejme predbehnúť.
Na záver chcem poďakovať celému tímu a skvelým ľuďom, ktorí ma podporujú. Samozrejme sponzorom Service 13, Wertheimu, Štúdiu Lara, Nadácii TV JOJ, Reštaurácii Slovenský Dvor v Piešťanoch, JR Sportpromotions a mojej rodine.“

Tlačová správa Racing Stars Race Team

2 komentárov k článku “Racing Stars Race Team hodnotí preteky v Sosnovej

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *