První závody sezóny s MMČR – Miniracing ve Vysokém Mýtě

Letošní závodní motocyklová sezóna byla pozastavena kvůli neplánované pauze vzhledem k pandemii koronaviru, ale organizátoři z MMČR – Miniracing dokázali i přes veškerá opatření jako první u nás uspořádat závody, které se o víkendu odjely ve Vysokém Mýtě.

Mezinárodní mistrovství České republiky – Miniracing má za sebou start letošní sezóny. Poslední květnovou sobotu se odjely první závody tohoto roku ve Vysokém Mýtě. I když se nad okruhem během závodního dne stahovala mračna, počasí vydrželo a mohli jsme sledovat pěkné souboje. Celou dobu se samozřejmě dodržovala přijatá hygienická opatření. Závodů se bohužel nemohli zúčastnit slovenští jezdci, kteří by sem jinak přijeli díky nové spolupráci se slovenskou federací. Kvůli pandemii byly také zrušeny jarní závody v Dlhé.

Už před závody se očekávalo, že bude hojná účast, což se potvrdilo. Do východních Čech se sjelo 72 závodníků všech tříd. Zde se opět ukázala důležitá funkce jezdeckých akademií, jakou jsou například Smrz Academy, Riding School Pesek a JRT Brno. Právě jezdci z těchto škol v současné chvíli tvoří značnou část depa a úroveň závodů jde nahoru. Zároveň se potvrdilo, že nový koncept závodů MMČR – Miniracing byla cesta správným směrem.

Závodů ve Vysokém Mýtě se zúčastnil také pan prezident Autoklubu ČR Jan Štovíček, který k závodům krátce uved: „Uspořádali jsme první závod po koronakrizi. Závodů Miniracing ve Vysokém Mýtě se zúčastnilo 72 jezdců. Děkuji pořadatelům z Autoklubu Karosa. Zvládli to skvěle i s hygienickým omezením. Sezóna motorsportu se rozjíždí!“

Matěj Smrž – předseda komise SZM

„Jsem moc rád, že se podařilo odstartovat už ve Vysokém Mýtě! I tento závod byl otazníkem a rozhodovalo se prakticky na poslední chvíli jestli ano nebo ne. Každý závod Miniracingu je dotovaný podnik z programu na podporu mládeže a jelikož cestování je pořád velmi omezené, nemohli jsme tak počítat s účastí zahraničních jezdců. I přes tento deficit a při náročných podmínkách díky omezení byl počet startujících slušný! Rozdělení kategorií vypadá také dobře a pouze doufám v to, že se budeme brzy pohybovat okolo 90 – 100 jezdců a to už není pro Miniracing vůbec špatný, když si vzpomenu, jaká byla situace před pár lety. Děkuji všem jezdcům, rodičům a v neposlední řadě pořadatelům za první podnik letošní sezóny!“

Aleš Eder – člen komise SZM za Miniracing

„Čekání na začátek sezóny bylo dlouhé, ale jsme moc rádi, že už to začalo. Na jezdcích byla patrná obrovská chuť závodit a na okruhu jsme viděli opravdu skvělé bitvy s vysokou sportovní úrovní. Poděkování patří pořadatelům za vynikající organizaci, ale i jezdcům a týmům za ohleduplnost a ukázněné chování. Vyzkoušeli jsme si, že to jde a těšíme se na 20. 6. 2020 do Písku.“