Pretekov MMČR juniorov vo Vysokom Mýte sa zúčastnili aj slovenskí pretekári

Richard Karnok

Pôvodne mali byť sobotné preteky v českom Vysokom Mýte aj súčasťou slovenského juniorského šampionátu, ale pre okolnosti súvisiace s pandémiou ochorenia COVID-19 sa nakoniec do našich majstrovstiev nezarátavali. Aj tak však niekoľkí slovenskí juniori do Mýta cestovalo, aby tam bojovali o body do medzinárodného českého šampionátu.

Na mieste sa predstavili Lucián Végh (triedy PW50 a Ohvale 110), Lukáš Végh (Ohvale 110), Mário Zajac a Ladislav Veverka (obaja Ohvale 160). Zajac (tretí v kvalifikácii) s Veverkom (piaty v kvalifikácii) sa úspešne predstavili v prvých pretekoch, kde skončili na treťom (Zajac) a štvrtom (Veverka) mieste. V druhých pretekoch Zajac pri predbiehaní súpera o kolo späť spadol, a aby sa kolízii vyhol, musel zastaviť aj Veverka. Obaja pretekári však v jazde pokračovali, pričom Veverka dokončil preteky na piatom mieste a Zajac bol aj s ohnutými riadidlami desiaty. Celkovo po zrátaní bodov z oboch pretekov skončil Veverka štvrtý a Zajac piaty.

V triede Ohvale 110 skončil v kvalifikácii Lukáš Végh na treťom mieste. Lukáš si v prvých pretekoch, keď skončil na druhom mieste a hoci bol v druhých pretekoch tretí, celkovo mu za oboje preteky patrila vo výsledkoch druhá priečka. Pretekov sa zúčastnil aj Lukášov mladší brat Lucián, ktorý v tejto triede zbiera skúsenosti. V prvých pretekoch skončil na piatom mieste, druhé nedokončil. Luciánovi sa však darilo v triede PW50, v ktorej zvíťazil.

Text a foto: Lucián Végh st.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *