Pretekárske skútre štartujú 1. mája

Richard Karnok

Slovenská Asociácia Skútrov(SAS) po šiestich rokoch organizácie pohárových pretekov cestných skútrov odštartuje pretekársku sezónu 2011, ako nový člen Slovenskej Motocyklovej Federácie(SMF), v nedeľu 1. mája 2011 na okruhu v Dunajskej Strede historicky prvé preteky Medzinárodných Majstrovstiev Slovenskej republiky SCOOTER 2011.

MM SR SCOOTER 2011 – preteky cestných skútrov jednotlivcov – rozbieha SAS pod záštitou najvyššej slovenskej motocyklovej autority SMF v overených pretekárskych triedach 50 Street, 50 Sport, 70 Racing a Open, no s jednou novinkou a to s disciplínou KEEWAY CUP 2011.

Disciplína Keeway je kubatúra, určená širokej motoristickej verejnosti, kde si bude môcť ktokoľvek jednorazovo alebo viacnásobne zasúťažiť, bez toho aby musel investovať množstvo peňazí do skútra, ostatných súčastí výbavy a logistiky. Jednoducho si skúter pred pretekmi prenajme a o všetko sa postará team ľudí okolo Petra Janegu, autora a realizátora myšlienky tohto projektu a zároveň dlhoročného činovníka SAS.

Zvláštne ustanovenia a časový harmonogram nájdete na www.scooter-racing.eu a na stránke http://www.smf.sk/cestne-preteky-zvlastne-ustanovenia/

Cestní skútristi už majú za sebou aj tohtoročnú exhibičnú premiéru na výstave Motocykel 2011 na bratislavskom výstavisku v Petržalke. Výkonný výbor SAS, ako nový člen Slovenskej Motocyklovej Federácie(SMF), využil naplno ponuku vedenia SMF prezentovať svoje športové aktivity na tejto dôležitej motocyklovej akcii, ktorá defacto štartuje motorkársku sezónu.

Milovníci dvoch kolies a najmä skútrov, stretneme sa v nedeľu 1. mája 2011 na motokárovej dráhe KARTING teamu 2001 v Dunajskej Strede.

 

Maroš Palesch
viceprezident a hovorca SAS

marian.palesch@gmail.com, 0903 42 93 52
www.scooter-racing.eu

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *