Pred finálovým podujatím JIMC v Kecskeméte

Richard Karnok

Počas nadchádzajúceho víkendu, 26. a 27. 9., sa v maďarskom Kecskeméte uskutoční záverečné podujatie tohtoročného medzinárodného juniorského šampionátu. Ako to vyzerá v priebežnom hodnotení a ktorí z pretekárov majú šance na celkové prvenstvo? To sa dozviete v nasledujúcom článku.

PW50
O šampiónovi je v tejto triede najmenších rozhodnuté už pred posledným podujatím, stal sa ním zaslúžene maďarský pretekár Kevin Farkas, no medzi druhým Maťkom Čermákom a tretím Brunom Kissom je len osembodový. Šance má však aj zatiaľ štvrtý v poradí, Adam Havlín, ktorý stráca ďalších desať bodov.

PW50

PW50 Special
Jakub Mazsár má na čele tabuľky už dostatočný náskok na čele tabuľky a s predstihom je šampiónom, Sven Šurina má rovnako istotu na druhom mieste. Ostatní jazdci sa žiaľ podujatí nezúčastňovali pravidelne.

PW50s

MiniGP
Aj v triede MiniGP je už o titule rozhodnuté, získal ho náš najúspešnejší junior Michal Búlik a rozhodovať sa tak bude len o ďalších priečkach v tabuľke.

miniGP

MiniGP Pro
Petr Jadrný je tohtoročným suverénom tejto triedy a celkové prvenstvo má už vo vrecku, no stále lepšie si počína Lukáš Simon, ktorý je aj hlavným favoritom na zisk titulu vicemajstra.

MiniGP Junior
Medzi „juniormi“ zatiaľ nie je rozhodnuté o prvenstve, na domácej pôde sa o neho pobijú Barnabás Oláh a Máté Számadó. O tretie miesto konečného poradia sa bude snažiť slovenský pretekár Dominik Michalovič, ktorý na túto priečku zatiaľ stráca dva body.

Scooter – Sport
Ľudovítovi Krušinovi stačí k zisku titulu šampióna len 5 bodov. Hlavným kandidátom na titul vicemajstra je Martin Janega.

Scooter – Racing
Medzinárodným majstrom je už pred posledným podujatím Slovák Denis Kováč a na mieste sa tak už „len“ o titul vicemajstra stretnú domáci pretekári Surányi a Szöllősi.

Scooter – Open
Slovák Martin Gudába sa bodovým výpadkom v prvej jazde vo Vysokom Mýte pravdepodobne pripravil o titul šampióna, hoci celkom bez šancí, hoci už len teoretických, nie je. Navyše len ďalšie dva body naňho stráca Boris Korčák a boj o prvé tri miesta tabuľky je teda stále otvorený.

Text: Richard Karnok
Foto: Peter Zorkóczy