Pre BOS racing team bol smolný aj Sachsenring

Richard Karnok

V nedeľu 27.9. sa na nemeckom Sachsenringu konalo predposledné podujatie ADAC MiniBike cupu. Slovák Michal Búlik potreboval po strate bodov v Schlusselfelde zabrať, aby uhájil celkovú druhú pozíciu šampionátu.

Celá akcia prebiehala na Sachsenringu len jeden deň. Ranný Warm up sa Búlikovi vydaril, keď obsadil tretie miesto. Šieste miesto v prvom meranom tréningu však bolo sklamaním. Ani zmeny v nastavení nepriniesli zlepšenie a v druhom tréningu nasledoval prepad až na ôsme miesto na štarte.

„Tréningy nám absolútne nevyšli,“ prezrádza Michalo v otec Milan Búlik. „Prevod, ktorý sme mali do warm upu, už pri oteplení v meráku nestačil a ani zmena do druhého tréningu nepriniesla želaný efekt. Navyše si Miško zlým timingom nedokázal nájsť na trati jazdca, s ktorým by sa dokázal vytiahnuť, z čoho pramenilo zatiaľ naše najhoršie umiestnenie v kvalifikácii.“

Po štarte prvého preteku sa Búlik dokázal dostať na siedme miesto pred Schäfera. V treťom kole dotiahol šesťčlennú skupinu bojujúcu o víťazstvo. V šiestom kole sa dostal na šieste miesto a začal útočiť na piateho Sidebratha. Pri prejazde cieľovkou desiateho kola už v skupine nefiguroval Vostatek, ktorý spadol po kontakte s Koskinenom a Búlik sa šikovným manévrom dostal už na štvrté miesto pred Sidebratha. V tom momente vyvesili červené vlajky a preteky bol 5 kôl pred cieľom ukončené. Do výsledkov sa rátal prejazd posledného kola, kde bol Búlik na šiestom mieste.

„Krásne preteky,“ hodnotí Milan Búlik. „Miško s ťažkým prevodom horšie odštartoval, ale získal jednu pozíciu. Tri kolá si musel zvyknúť na odlišný prevod a potom sa bez problémov dokázal pritiahnuť k vedúcej skupine. Dostal sa pred dvoch jazdcov, ale čerená vlajka ukončila jeho snaženie. Po pretekoch bol z výsledku veľmi sklamaný, ale prevod si pochvaľoval a tešil sa na druhé preteky.“

Štart druhej jazdy vyšiel Búlikovi výborne a po výjazde z cieľovej rovinky bol na piatom mieste. Hneď v ďalšej zákrute Coca-cola mal pád štvrtý Koskinen. Búlik sa mu nedokázal vyhnúť, čo znamenalo pre oboch koniec pretekov.

„Veľká smola už v druhom preteku. Minule nás „zobral“ Schäfer, teraz Koskinen. Miško výborne odštartoval a veril si. Po pretekoch sme boli všetci veľmi sklamaní, navyše po strate z oboch posledných pretekov sme sa prepadli na štvrté miesto. Máme stratu jeden bod na tretie a tri na druhé miesto, čo je pred posledným podujatím napínavá situácia. Miško sa do Oscherslebenu teší a verí, že by sme mohli zajazdiť dobý výsledok, ktorý nás posunie na miesta kde si myslím že patríme,“ dodáva Milan Búlik.

Na záver ďakujme našim partnerom: BOS Búlik s.r.o., Šperk, Boneko a.s., BRS-Technology, VST, DJ STEEL, Novato, Paolo, PAVA, Pizza Apetito Skalica.

Držte nám palce do posledných pretekov v Oscherslebene!

BOS racing team
Foto: Martin Holoubek