Peter Kačaba opäť úspešný vo Vysokom Mýte

Vo Vysokom Mýte sa konalo posledné podujatie medzinárodného juniorského šampionátu JIMC 2016. Za náš Racing Stars Race Team išli bojovať Peter Kačaba v kategórií Mini GP Pro na svojom stroji Honda 150 a Lukáško Kozubík na Yamahe PW-50 v rovnomennej kategórií.

Očakávania boli všelijaké, keďže sme netušili, aké bude počasie. Našťastie bolo krásne slnečno a sobotné tréningy a kvalifikácie boli super. Lukáško Kozubík sa držal síce na chvoste, ale časy oproti poslednému podujatiu vo Vysokom Mýte si zlepšil, takže má naše uznanie a pochvalu. Zaujímavá však bola kvalifikácia triedy Mini GP Pro, kde sa náš zverenec Peter Kačaba umiestnil na treťom mieste, avšak iba so stratou 6 tisícin na prvého… Konkrétne časy boli: 1. 50,378 – 2. 50,380 – 3. 50,384.

Prvé preteky sa začali hromadnou kolíziou hneď v tretej zákrute, pre malého bračeka Somu sa tam skončil celý víkend a Peter Kačaba s Romanom Havlínom mohli pokračovať ďalej po úspešnom roztlačení, avšak už ich ostatní pretekári predbehli o celé tri kolá. Takže Peter Kačaba po skvelej stíhacej jazde došiel do cieľa až na piatom mieste. V kategórií PW-50 skončil Lukáško Kozubík na predposlednom mieste po skvelých súbojoch s Miškom Bémom.

Druhé preteky začali v rovnakom počaší, Lukáško Kozubík sa umiestnil na rovnakej priečke a teda aj celkovo. Peter Kačaba so štartovým číslom 88 mal sťaženú pozíciu v štartovom poli, ale po pekných súbojoch s pretekárom triedy SSP 300 Schwarzom, ktorého predbehol, zahájil stíhaciu jazdu na Maďara Oláha. Počas celých pretekov nás Peter Kačaba počastoval krásnymi predbiehajúcimi manévrami až začal dýchať na chrbát Oláhovi. Toho sa mu podarilo predbehnúť asi 6 minút pred koncom a túto skvelú pozíciu si udržal až do konca pretekov.

Peter Kačaba skončil v súčte bodov vo Vysokom Mýte na 2. mieste! Gratulujeme!

Lukáš Kozubík 15, Racing Stars Race Team: Teraz tu nepršalo a išlo sa mi super. Tatino vravel, že som si zrýchlil časy oproti minulým pretekom a že je na mňa pyšný!

Peter Kačaba 88, Racing Stars Race Team: Nemal som rád túto trať, lebo mi tam nesedia dve zákruty, ale naučil som sa lepšie ovládať motorku a tieto zákruty už prechádzam ľavou zadnou. V prvom preteku nás maďar poslal mimo trate, tam nemám čo hodnotiť a v druhom preteku som jasne zvíťazil, ten bol super. Na záver chcem poďakovať celému tímu a skvelým ľuďom bez ktorých by to nešlo. Materiálnym a Finančným injekciám od Service 13, Wertheimu, Štúdiu Lara, Nadácii TV JOJ, Reštaurácii Slovenský Dvor v Piešťanoch, JR Sportpromotions a svoje víťazstvo v druhých pretekoch venujem bračekovi Somovi Gorbemu 27!