Paca Racing Team na finále CNV v Ortone

Richard Karnok

CNV Finále sa konalo na okruhu v Ortone. Bol to pre nás posledný pretekársky víkend sezóny 2023.

Zajo #9

Na trať sme prišli vo štvrtok v noci. V piatok sme mali 8 voľných tréningov. Podmienky na trati boli veľmi náročné, bol tam silný vietor. Aj napriek tomu sa nám celkom darilo. Oproti minulému roku som bol hneď od začiatku rýchlejší. S tempom sme boli spokojní a boli sme pripravení na sobotný program.

Doobeda sme mali tri voľné tréningy, poobede kvalifikáciu a šprintové preteky. V tréningoch sa nám podarilo ešte zrýchliť. Do kvalifikácie som nastupoval s novými pneumatikami. Podarilo sa mi zajazdiť veľmi rýchle kolo, ktorým som si zabezpečil poleposition s náskokom 0,8 sekundy na druhého.

Šprintové preteky som si užil najviac z doterajšej sezóny. Štart nebol ideálny, stratil som jednu pozíciu. Prvé tri kolá som bojoval s ďalšími troma jazdcami. Potom som sa dostal dopredu, podarilo sa mi spraviť si náskok a preteky som vyhral.

Do prvých pretekov v nedeľu som nastupoval s veľkým sebavedomím. Uvedomoval som si, že to nebudú jednoduché preteky. V prvom kole som bojoval s jazdcom, ktorý preteká v šampionáte CIV na veľkých motorkách, po prvom kole som začal jazdiť oveľa rýchlejšie časy ako všetci ostatní a do cieľa som prišiel s dostatočne veľkým náskokom.

Víťazstvo v prvých pretekoch malo veľký vplyv na to, s akým odhodlaním som nastupoval do druhých, keďže som si uvedomoval, že z víkendu v Ortone si môžem domov odniesť všetky tri víťazstvá.

Druhé preteky prebehli spôsobom štart-cieľ, keď som nedal nikomu žiadnu šancu a suverénne vyhral. Týmto som sa stal víťazom nie len týchto pretekov, ale taktiež aj celého CNV FInále.

Teraz si dám chvíľu pauzu a potom mi začne príprava na ďalšiu sezónu. Plány sú veľké, máte sa na čo tešiť. Chcel by som sa poďakovať všetkým, ktorí nám túto sezónu pomáhali a držali nám palce.

Kubo #12

Na preteky v Ortone som sa veľmi tešil. Bol to môj posledný pretekársky víkend v tejto sezóne a opäť som jazdil na stroji Ohvale 190. Už pred víkendom som veril, že sa mi podarí zopakovať dobrý výsledok z pretekov v Cremone, kde som na Ohvale 190 išiel po prvýkrát. Keďže na trati v Ortone som bol pre týmto víkendom už dvakrát, trať som dobre poznal.

V piatok sme mali osem tréningov, ale nedarilo sa mi počas nich zrýchliť tak, ako som si predstavoval. Na motorke som si v porovnaní s pretekmi v Cremone nebol vôbec dostatočne istý. V sobotu sme mali ešte tri voľné tréningy a kvalifikáciu. V tréningoch to už bolo o niečo lepšie a podarilo sa mi zlepšiť piatkové časy.

Do kvalifikácie som nastupoval s tým, že sa vyveziem za tými najrýchlejšími jazdcami a zájdem rýchle kolo, ktoré by ma dostalo na štarte čo najviac dopredu. Táto taktika mi však vôbec nevyšla, pretože traja rýchly jazdci predo mnou sa nechceli navzájom potiahnuť, a tak sa za sebou minimálne tri kolá len viezli. Po troch kolách som sa rozhodol odtrhnúť od tejto skupiny a snažil som sa zájsť rýchle kolo sám. Keďže mi neostávalo veľa času podarilo sa mi zajazdiť čas, ktorý stačil iba na ôsmu pozíciu na štarte.
Do šprintových pretekov som nastupoval s odhodlaním na dobrý výsledok, avšak hneď v úvode sa mi nepodaril štart. Snažil som sa odštartovať čo najlepšie a rozhodol som sa, že vyskúšam odštartovať inak, ako to robím bežne. Tento ťah mi však nevyšiel a motorka sa mi postavila na zadné koleso, čiže som stratil pozície hneď v úvode pretekov. Nakoniec sa mi do cieľa podarilo prísť na ôsmej pozícií, z ktorej som aj štartoval.

V nedeľu sme mali doobeda jeden warmup a dvoje hlavné preteky. Do prvých som nastupoval s odhodlaním, že chcem prísť čo najviac vpredu, avšak opäť som úplne pokazil štart. Hneď po zhasnutí svetiel som sa dobre odlepil, ale pri preradení do dvojky cez quickshifter motorka veľmi spomalila a ja som sa prepadol na predposledné miesto. Ešte v prvom kole som chcel predbehnúť čo najviac jazdcov aby som nestratil kontakt s tými najrýchlejšími, ale prepálil som pri predbiehaní brzdný bod a spadol som.

Pád v týchto pretekoch znamenal štart do druhých pretekov z posledného miesta. Už od štartu, ktorý sa mi konečne podaril, som sa snažil predbiehať čo najviac to išlo. Nakoniec som druhé preteky skončil na celkovom siedmom mieste, s čím som bol spokojný.

Po týchto posledných pretekoch v sezóne nás čaká chvíľu oddych a následne sa začneme pripravovať na novú sezónu.
Chcel by som sa poďakovať všetkým, ktorí nás túto sezónu podporovali a fandili nám.

Tlačová správa Paca Racing Team 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *