Paca Racing Team na českom podujatí miniracing v Třinci

Richard Karnok

Pretekári Paca Racing Teamu, Mário Zajac a Jakub Adamik sa predstavili na ďalšom podujatí MMČR miniracing v českom Třinci.

ZAJO#9

Preteky v Třinci pre nás znamenali výbornú príležitosť na tréning. V piatok som mal 3 voľné tréningy, v sobotu jeden voľný tréning, dve kvalifikácie, prvé preteky a v nedeľu warm-up a druhé preteky.

V piatok som pri sebe nemal svojho mechanika, takže nastavenie motorky sme riešili až v sobotu. S piatkom som bol veľmi spokojný, jazdil som konštantne rýchle časy. V sobotu ráno sme menili nastavenie motorky, a bol to krok dopredu. V kvalifikácií som si zajazdil druhý čas, s ktorým som bol veľmi spokojný.

Preteky boli pre mňa veľmi náročné, nakoľko tento celý víkend som odjazdil na starých pneumatikách. Štart sa mi podaril a hneď po prvej zákrute som sa dostal do čela. Vedenie som držal polovicu pretekov. Stratil som ho na cieľovej rovinke, kde som spravil menšiu chybu v poslednej zákrute. Preteky som dojazdil na druhom mieste.

Druhé preteky boli komplikovanejšie. Štart sa vôbec nepodaril a prepadol som sa až na 5. miesto. Postupne som sa prebojoval na tretiu pozíciu. Strata na druhého bola celkom veľká, avšak druhá polovica pretekov bola pre mňa veľmi rýchla a dokázal som sa dostať na kontakt. V poslednom kole sme mali menší incident, kde po páde som prišiel na treťom mieste. Celkovo to bola 2. priečka.

Víkend hodnotíme veľmi pozitívne, najazdil som veľa kôl na zjazdených pneumatikách, nakoľko degradácia pneumatík v Cremone je údajne veľmi veľká, a tak sa snažíme na to čo najlepšie pripraviť.

Chcel by som sa poďakovať všetkým, ktorí ma podporujú a fandia mi.

QKOMAXIT – PRÁŠKOVÁ LAKOVŇA MADUNICE | AGROPARTNER PLAVECKÉ PODHRADIE | HG – HYDROGRAFIKA | LVMOTO.SK | RAGAZZI – BENATSKE OMIETKY | TALENTY NOVEJ EURÓPY
 |OBEC ROHOŽNÍK | PANDA TRUCKSERVIS | MOTOZEM | TIZOONA – DŘEVĚNE SLIDERY | VYLEPÍME VÁM TO | ASP GROUP DISTRIBUTING | ROADRACING.SK |

KUBO #12

Aj keď nám v českom šampionáte už o nič nejde, lebo sme vynechali niekoľko pretekov, rozhodli sme sa absolvovať preteky v Třinci. Brali sme to ako taký tréningový víkend a myslím si že aj preto som bol úplne pokojný. V piatok sme prišli na dráhu doobeda ale rozhodli sme sa, že jazdiť pôjdeme až na poobedné tréningy. Tým pádom som v piatok absolvoval 3 tréningy a ďalší voľný tréning ma čakal v sobotu. Počas nich sme dokázali nájsť prevod, s ktorým sa mi na tejto dráhe išlo dobre. V sobotu nasledovali dve kvalifikácie a prvé preteky.

V prvej kvalifikácií sa mi nepodarilo zajazdiť taký čas, s ktorým by som bol spokojný a myslel som si, že sa mi to podarí v druhej kvalifikácií. To sa bohužiaľ nepodarilo, lebo tesne pred ňou začalo trochu pršať. Aj keď samotná dráha bola suchá, obrubníky veľmi šmýkali a ja som tak nedokázal vylepšiť svoj čas a do pretekov som štartoval z 5. miesta.

Prvé preteky neboli pre mňa vôbec vydarené. Motorka mi celý čas  vynechávala a veľmi mi skákali otáčky. Aj keď som sa snažil zajazdiť čo najlepší výsledok, nedopadlo to tak, ako som si predstavoval. Počas pretekov som sa stále nachádzal na priebežnej 5. pozícii, no v predposlednom kole som spadol, a tak som si z týchto pretekov odniesol nulu.

Druhé preteky ma čakali v nedeľu ale predchádzal im ešte ranný warmup. Počas neho som sa nedokázal dostať na svoj kvalifikačný čas, takže som so svojim výkonom nebol spokojný. V samotných pretekoch sa mi podarilo dobre odštartovať a dokázal som sa držať jazdcov predo mnou. Ešte v prvom kole som však spadol a boj o dobré umiestnenie sa tak pre mňa skončil. Podarilo sa mi ešte do pretekov nastúpiť a darilo sa mi aj doťahovať jazdca, ktorý bol na 4. mieste, no keď sa predo mňa dostali jazdci, ktorí boli na prvom  a druhom mieste, spomalil som a preteky som tak dojazdil na celkovej 5. priečke.

Počas tohto víkendu som dúfal v lepší výsledok, no aj zo zlých pretekov sa učím. Ďakujem všetkým čo ma podporujú a držia mi palce. Ďalšie preteky budem mať vo Visonte, kde budem bojovať o titul majstra Slovenska.

Tlačová správa Paca Racing Team

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *