Okruh v Dlhej hostil úvodné podujatie seriálu JIMC

Richard Karnok

Juniorský šampionát JIMC odštartoval 19.-20.5.2018 svojim úvodným podujatím na kartingovom okruhu v Dlhej za účasti 65 jazdcov zo Slovenska, Maďarska a Českej republiky. Podujatie sa uskutočnilo v spolupráci troch federácií – SMF (Slovensko), ACCR (ČR) a MAMS (Maďarsko).

Depo v Dlhej sa pomaly začalo plniť už vo štvrtok poobede. Počasie bolo počas konania podujatia priaznivé a v piatok jazdci absolvovali individuálne tréningy pod dohľadom skúsených odborníkov.

V sobotu sa pokračovalo podľa časového harmonogramu a od rána prebiehali voľné tréningy, po ktorých nasledovali i merané tréningy. Ostré štarty jednotlivých kategórií odštartovali v nedeľu o 10:10 hod. Ani tieto preteky sa však nezaobišli bez predčasných štartov, čo nie je u mladučkých, učiacich sa jazdcov niečo nezvyčajné. Avšak predčasné štarty boli penalizované, aby sa deti do budúcna poučili.

Podujatie prebehlo bez vážnejších komplikácií. Podľa slov rodičov sa organizujúci Scooter Sport Racing Team postaral o podujatie, ktoré bolo pripravené naozaj na vysokej úrovni a spokojnosť jazdcov sa odzrkadlila na ich radostých tvárach.

Kompletné výsledky z podujatia nájdete po kliknutí sem…

Tohtoročný 6-dielny seriál Junior International Motorcycle Championship (JIMC) pokračuje druhým podujatím na okruhu vo Vysokom Mýte a to 23.-24. júna 2018.

Zdroj: smf.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *