MSR mládeže a MMČR Miniracing pokračuje v sobotu na Slovakia Ringu

Richard Karnok

Už počas nadchádzajúcej soboty 15.8.2020 sa na novej kartingovej dráhe Slovakia Ring uskutoční v poradí tretie podujatie tohtoročného seriálu Majstrovstiev SR CPM mládeže. Seriál má za sebou už dve zastávky a to konrétne u našich českých susedov – v Písku a Třinci.

Po úpravách kalendára spôsobených koronavírusovým ochorením sa tohtoročný seriál skladá napokon zo štyroch podujatí – 2 v Čechách a 2 na Slovensku. Nižšie prinášame informácie o prvom podujatí na území SR.

Na Slovakia Ringu budú štartovať mladé motocyklové nádeje týchto tried: Yamaha PW50, Minimoto Junior A, Minimoto Junior B, Senior Open 50, MiniGP O (Ohvale 110), MiniGP O 160 (Ohvale 160), MiniGP Stock, MiniGP Open, Babetta Cup, Mini Motard. Spolu s našim šampionátom sa uskutočnia i medzinárodné majstrovstvá Českej republiky.

Súťažný deň začína, ako už tradične, piatkovou administratívnou a technickou prebierkou, v sobotu sú na programe od 8:00 hod. rána voľné tréningy, ďalej od 10:35 začínajú kvalifikačné tréningy. Podujatie juniorov na Slovakia Ringu sa pôjde na dve samostatne hodnotené rozjazdy. Ostrý štart – 1. finálová jazda sa v sobotu uskutoční o 13:20 a 2. finálová jazda je na pláne o 15:20.

Viac informácii k podujatiu nájdete vo zvláštnych ustanoveniach, ktoré nájdete po kliknutí sem…

Po pretekoch na Slovakia Ringu sa uskutoční záverečné podujatie seriálu M SR CPM mládeže a to opäť na kartingovej dráhe Slovakia Ring dňa 3.10.2020.

Zdroj: SMF

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *