MSR a SP mládeže CPM pokračovali v Třinci

Richard Karnok

V sobotu sa v Třinci uskutočnilo tretie podujatie Majstrovstiev SR a Slovenského pohára mládeže. Slovenským pretekárom sa však darilo aj v rámci hodnotenia Medzinárodných majstrovstiev ČR.

V triede PW 50, ktorá je určená najmladším pretekárom, sa situácia v hodnotení slovenského šampionátu poriadne zamotáva. Zatiaľ čo na úvodnom podujatí v Dlhej zvíťazil obhajca titulu Lucián Végh, a nedávno vo Vysokom Mýte triumfoval Roman Masár, tentoraz sa v Třinci z víťazstva radoval Šimon Urbančok. V priebežnom hodnotení tak spomenutú trojicu v priebežnej tabuľke delí len osem bodov a v druhej časti seriálu bude boj o titul iste nesmierne zaujímavý. Štvrté a piate miesto si v Třinci vyjazdili Jakub Sliva a Matej Smetana.

Ani v triede MiniGP O 110 nemožno určiť, kto je jasným favoritom na celkové prvenstvo. V Třinci sa z prvenstva radoval Lukáš Kozubík, ktorý tak na v Třinci druhého Alexa Hapla stiahol stratu len na 15 bodov. Na treťom mieste priebežne je obhajca prvenstva Lukáš Végh, a na štvrtom Jakub Adamík, ktorý skončil v Třinci na treťom mieste.

Vo vynikajúcej forme sa v Třinci v triede MiniGP 160 predstavil Bruno Kiss, ktorý zvíťazil nielen v hodnotení slovenského šampionátu, ale aj v MMČR. Druhý z našich pretekárov bol Ladislav Veverka a tretí vedúci jazdec MSR Mário Zajac, ktorý má v tabuľke 20-bodový náskok práve pred Veverkom. Tretí v poradí, víťaz z Třinca Kiss, stráca ďalšie dva body.

Ďalšie podujatie MSR a SP mládeže sa uskutoční 7. augusta v Dlhej, ale ešte predtým, 31. júla, sa bude v maďarskom Kecskeméte konať úvodné podujatie Slovenského pohára mládeže v triedach Moto5 a Minimotard.

Priebežné poradie MSR a SP mládeže

Text: Richard Karnok
Foto: Radim Nožička – Macerano Racing Team

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *