MM SR minimotocyklov a skútrov pokračovali v Dunajskej Strede

Richard Karnok 2

V nedeľu 2. júna sa v Dunajskej Strede uskutočnilo ďalšie podujatie medzinárodného slovenského šampionátu motocyklov v kategóriách Minimoto, MiniGP a Scooter. Meteorologické predpovede sľubujúce nepriaznivé počasie sa nakoniec nenaplnili a prítomní boli svedkami skvelých súbojov vo všetkých triedach.

Michal Búlik

Tohtoročný seriál, ktorý z poverenia Slovenskej motocyklovej federácie organizuje Motosport Agency, je o to zaujímavejší, že väčšina podujatí je súčasťou nielen slovenského, ale aj maďarského a českého šampionátu. Práve tak tomu bolo aj cez víkend na dunajskostredskej trati a o to malo podujatie väčšiu úroveň, navyše medzi ôsmimi desiatkami štartujúcich nechýbali ani úspešní pretekári Majstrovstiev Európy, či dokonca priamo dvaja európski šampióni.

Žigmund Bajcsi

Dominantné postavenie v kategórii Minimoto v triede Junior A potvrdil skalický pretekár, sedemročný Miško Búlik, ktorý zvíťazil v oboch jazdách a tým pádom aj celkovo. Zo slovenských jazdcov sa na štvrtej priečke umiestnil Mário Zajac, siedmy skončil Jakub Mazsár.
Aj v triede Junior B zostalo víťazstvo vďaka Žigmundovi Bajcsimu na Slovensku a rovnako prvenstvo vybojoval aj náš Libor Varmuža v triede Senior Open 40 Expert. V triedach Senior Open 40 a Senior Open 50 si víťazstvá do Českej republiky odniesli Jakub Machů, resp. Vít Bromovský.

Adam Barus

V kategórii MiniGP 50 obhájil dunajskostredské víťazstvo z aprílového podujatia majster Európy Martin Gbelec z ČR, zo slovenských jazdcov sa najlepšie darilo Adamovi Barusovi, ktorý obsadil siedmu priečku. V kubatúre 80 cm3 bol najúspešnejší maďarský pretekár Laczkó Maté, zo Slovákov bol najúspešnejší Ronald Csóka na treťom mieste. Práve kategória MiniGP potešila našich priaznivcov počtom štartujúcich Slovákov, ktorí sú navyše odchovancami Junior Moto Academy. Tú už druhý rok úspešne organizuje Športová komisia cestných pretekov motocyklov SMF a výkony našich mladíčkov sú jasným dôkazom opodstatnenosti tejto akadémie.

Ronald Csóka

Preteky kategórie Scooter sú už vždy strhujúce, v triede Street zvíťazil Adam Bednár, mimoriadne očakávaný bol však súboj dvojice Lukáš Há, Lukáš Hypský v triede Sport. Obaja si podelili víťazstvá v oboch jazdách, no z celkového víťazstva sa nakoniec radoval víťaz druhej jazdy Hypský.
Triedu Racing ovládli maďarskí jazdci, víťazom sa stal Péter Sebestyén, z našich bol na štvrtom mieste Lukáš Sulo.
Najväčším ťahákom tejto kategórie bol český pretekár Jan Němec, bývalý európsky minibikeový šampión, ktorý v Dunajskej Strede suverénne ovládol triedu Open. Vynikajúci výkon v tejto triede však opäť podal náš Martin Gudába, ktorý obsadil tretie miesto.

Lukáš Hypský

Medzinárodné majstrovstvá Slovenskej republiky pokračujú 23. júna v maďarskom Kecskeméte, kde sa predstavia kategórie MiniGP a Scooter, kategória Minimoto má v slovenskom šampionáte voľno do 1. septembra, kedy sa uskutočnia preteky v Skalici.

Martin Gudába

Kompletné výsledky z podujatia stiahnete kliknutím sem

2 komentárov k článku “MM SR minimotocyklov a skútrov pokračovali v Dunajskej Strede

  1. Super víkend, výborne zorganizované, Ilkovi to chvalabohu opäť nevyšlo. Chalanom však áno:)) Aj tým veľkým – organizátorom, aj tým, na dvoch kolesách. Bezpečne ,,doleteli,, do cieľa. … na veľkú radosť všetkých mám, ako sme tak mohli sledovať, palce, ruky, poskoky, výdychy, výkriky a radosť z úspechu svojich dcér a synov:)), Škoda, že nemáme na Slovensku viac tratí kde by sa dalo jazdiť na takejto úrovni. To by bolo fajn. Naši chalani odchovaní motoakadémiou postupne naberajú skúsenosti . Veľmi im pomáha účasť kvalitnej zahraničnej konkurencie, ktorá začala chodiť dokonca aj na voľné tréningy. Tešíme sa už na Kecskemééééét. Nech sa tam všetkým darí. Pozdravujú Vás všetkých Barusoví.

    1. Viktor,máš jednu veľkú pravdu:Akaademici získavajú skúsenosti pri kvalitnej zahraničnej konkurencii,je to svätá pravda,lebo len v kvalitnom športovom poli rastie výkonnosť,inak nie.Dúfam že pokračujeme ďalej vo výkonnostnom raste,snažíme sa robiť max. v rámci tréningových a časových možností pre naše deti ,takže 15.6. sanajneskôr vidíme v DS na ďalšom tréningovom dni,čo zároveň bude aj príprava na Kecskemét.
      S pozdravom Nemčo st.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *