Mladí Slováci na Coppa Italia Junior v Ottobiane

Richard Karnok

Prvého augusta sa v talianskom Ottobiane uskutočnilo štvrté podujatie seriálu Coppa Italia Junior 2021, ktorého sa pravidelne zúčastňuje aj niekoľko mladých slovenských pretekárov. V Ottobiane boli traja, Ladislav Veverka, Jakub Mazsár a Mário Zajac.

Veverka absolvoval už v piatok päť voľných tréningov, jeho dvaja kolegovia pricestovali do Talianska večer. Bol to výživný a záživný víkend. V piatok aj v sobotu poctivé talianske teplo s večerným prepadom neúnosného množstva komárov. V sobotu malo Slovensko zastúpenie troch jazdcov do voľných tréningov, no len zdanlivo, pretože Jakubovi sa rozsypal motor a bola potrebná výmena za nový. Vynechal dva tréningy. Mário prvý odjazdil, no zistenie prasknutého rámu a následná oprava si vynútila vynechanie jednej jazdy. Laco išiel každý tréning, stihol to aj zahodiť, no bez akejkoľvek ujmy.

V nedeľu nastúpili na voľnú jazdu všetci traja, keď po dvoch kolách Laco zišiel z trate – nová predná guma pripravená na preteky bola celkom prázdna.
Na kvalifikácii bolo zjavne cítiť zrýchlenie konkurencie a naši chlapci obsadili deviate (Laco), desiate Mário, a na konci druhej desiatky Jakub.
Prvé preteky končili v posledných dvoch kolách s prvými kvapkami dažďa pod vlajkami pre nebezpečenstvo šmyku. Vevrka bol v cieli ôsmy, Zajac desiaty a Mazsár pätnásty.
Nasledovala prestávka až do zrušenia ďalších pretekov pre silný dážď.

Text: Zuzana Veverková

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *