Miško Búlik: Pohár pre deda Jožka

Richard Karnok 2

Cez víkend sa v Skalici konali preteky českého minimotocupu, na ktorých sa úspešne predstavil domáci, 10-ročný pretekár Miško Búlik, ktorého už počas nadchádzajúceho víkendu čaká ďalšie podujatie španielskeho šampionátu Moto4 v Alcarrase.

Michal Búlik:
11. júna sa na skalickej motokárovej trati konali 4. preteky minimotocupu. Veľmi som chcel štartovať, tak tatko súhlasil. Na piatkové tréningy sme nasadili štvorročné juniorky 🙂 , ale bez gripu a zhorenej spojky to fakt nešlo. Vynechali sme jeden tréning a vďaka pomoci Boriska z BRS-technology (vymenil nám bubienok spojky), Motobikes tímu (čerstvé pneu) a Boriska Korčáka. ktorý všetko expresne vymenil a nastavil, sa nám podarilo odjazdiť ešte posledné dva tréningy.

Sobotnú kvalifikáciu som prekvapivo vyhral. Na cieľovke mi niekoľkokrát vynechal motor, ale na ultime som sa začínal cítiť dobre. V prvých pretekoch som odštartoval druhý. Motor znovu vynechal, ale podarilo sa mi zvíťaziť. Po jazde nám opäť pomohol Boris Korčák. Do race 2 som odštartoval druhý, šesť kôl pred koncom som išiel do čela a opäť sa mi podarilo zvíťaziť.

Na takéto víťazstvo som veľmi hrdý. Odkedy som v roku 2014 prešiel do minigp, tak som na minibiku išiel iba trikrát. Navyše sa pretekov zúčastnila kompletná česká špička na čele s reprezentantmi, takže poraziť rozjazdených jazdcov v polke sezóny sa cení! (Pred pretekmi mi tatko hovoril, aby som sa za nimi príliš nehnal, a že za tretie miesto bude veľmi rád 🙂 )
Víťazstvo venujem dedovi Jožkovi, ktorého by napínavé preteky na jeho obľúbenej trati určite potešili. Ďakujem Borisovi Korčákovi, ktorý zanedbanú motorku dokázal pripraviť, bez neho by to určite nebolo na takejto úrovni! ďalší víkend Alcarras full gaas!

2 komentárov k článku “Miško Búlik: Pohár pre deda Jožka

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *