V Dunajskej Strede trénovali aj najmenší

Richard Karnok

V sobotu sa na kartingovej trati v Dunajskej Strede uskutočnil tréningový deň pre jazdcov šampionátu MiniMoto, MiniGP a scooter, no svoje tréningové kilometre tu absolvovali aj deti z Junior Moto Academy. O dvojicu najmladších jazdcov sa už tradične staral Martin Čermák, ktorý sa rád zdieľa s neopakovateľnými zážitkami zo starostlivosti o najmenších motorkárov. A aby tú správnu atmosféru nasávala aj Čermova dcérka Tamarka, na mieste nemohla chýbať pochopiteľne ani ona :-).

Martin Čermák:
„Ráno bola vonku strašná zima, fúkal vietor a váhal som čí ísť, keďže deti sú ešte malé a aby mi pred dovolenkou neochoreli. Pršať našťastie nepršalo, a tak sme sa predsa len do Dunajskej Stredy vybrali. Keď sme prišli, tak sa už vo veľkom trénovalo. Bola aj medzinárodná účasť, Česi, Maďari.
Z najmenších jazdcov boli len dvaja, päťročný Adamko Havlín zo súčasného druhého ročníka academy a môj syn Maťko. Striedali sa s „velkáčmi“ po dvadsiatich minútach. Všetci ti chlapci podávali pekne výkony a je naozaj vidieť, že všetci odviedli kus dobrej prace. Či už jazdci, rodičia, ale hlavne tréneri.“

„No a naši mali dvaja pretekári si to medzi sebou na pw-čkách pekne rozdávali. Bolo radosťou pozerať ako malý Adamko, čo sedí tretíkrát na motorečke dokáže s Maťkom držať krok. Nie je si ešte na motorke celkom istý, ale verím, že časom z neho bude výborný jazdec. Maťko si išiel svoje, každým ďalším kolom získaval skúsenosti a spoznával trať ale aj motorku, na ktorej si dovolí čoraz viac. Začína pracovať telíčkom a snažím sa mu pomaly vštepovať návyky, ktoré bude do budúcna potrebovať.
Deň hodnotím ako dobrý až na malé detaily, ktoré k tomuto nepochybne patria.
Ďakujem trénerom Pagymu Janegovi a Ľubovi Nemčovičovi za skvelý deň a spoluprácu, ako aj rodičom všetkých deti, ktorí sa v sobotu podujali prísť a venovali čas svojim najmenším.“

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *