V Chebe na ADACe Búlik bez bodov

Richard Karnok

V sobotu 23. mája sa konalo tretie podujatie nemeckého ADAC Mini Bike cupu v českom Chebe. Slovenský zástupca v štartovom poli, 9-ročný Michal Búlik z tímu BOS racing team, tentoraz nebodoval v žiadnom z pretekov a v celkovej tabuľke sa posunul na tretie miesto.

V sobotných meraných tréningoch Michal obsadil zhodne druhé miesto za Vostatkom, ďalších šesť jazdcov však bolo v jednej sekunde.
Do prvých pretekov odštartoval prvý Štepán Zuda, nasledovaný Vostatkom a Búlikom. Trojica si v polovici pretekov vybudoval až 10-sekundový náskok. Štyri kolá pred cieľom sa dostal Búlik pred Vostatka a dve kolá pred cieľom aj pred Zudu do čela pretekov. Zuda sa chcel vrátiť na prvé miesto, no v jednej zo zákrut chyboval a vrazil do vedúceho Búlika. Obaja sa ocitli na zemi a preteky nedokončili. Zvíťazil Vostatek pred Koskinenom a Czybom.

V druhých pretekoch odštartoval najlepšie Búlik, no vzápätí šiel do čela Vostatek, ktorý si ihneď vytvoril komfortný náskok. Za ním bojovala pätica Búlik, Zuda, Czyba, Koskinen, Sidebrath. Dve kolá pred cieľom sa dostal Sidebrath pred Búlika, ktorý mu chcel predbiehací manéver vrátiť, no spadol a preteky nedokončil. Zvíťazil Vostatek pred Sidebrathom a Zudom.

Milan Búlik, otec pretekára:
„Preteky sa pre nás vyvíjali výborne. V tréningoch patril Miško k najrýchlejším, čo potvrdil druhým miestom na štarte. V prvých pretekoch sa trojica všetkým vzdialila a vyzeralo, že sa pobijú o stupne víťazov. Miško ukázal svoju rýchlosť a dokázal sa dostať až na prvé miesto. Potom však prišiel manéver od Štepána, ktorý zmaril ich šance na pódium. Bol to asi najťažší Miškov pád. Jeho motocykel zostal na ňom a druhý motocykel mu kolesom poškodil prilbu. Mal krvavý prst na ľavej ruke, množstvo modrín. Miška ošetrili a Edo musel opraviť dosť poškodený motocykel. Do druhých pretekov odštartoval Miško prvý, ale nové pneumatiky, ktoré sme museli meniť, zo začiatku kĺzali a nedokázal zachytiť Vostatkove tempo. Ostatní sa ho držali, až sa všetci dostali do tempa. Marvin Sidebrath bol v závere silnejší. Miško sa pokúsil o predbiehací manéver, no Marvin ho v zákrute zavrel. Škrtol si radičkou o obrubníky a nasledoval pád.
Napriek obom nedokončeným pretekom som s Miškovou jazdou veľmi spokojný. Na motorke sa cítil výborne, čoho výsledkom sú výborné časy. Oba závery pretekov nám síce nevyšli, ale myslím si, že aj takéto výsledky nás posunú jazdecky ďalej.
Na záver by som chcel poďakovať za podporu partnerom: BOS Búlik s.r.o, Boneko a.s., Šperk, DJ-Steel, VST, PÁVA, BRS-Technology, Novato, Paolo a všetkým, ktorí nám fandia.“

Priebežné poradie seriálu

Tlačová správa BOS racing teamu