Trebatice hostili MM SR minimotocyklov a skútrov

Richard Karnok

V Trebaticiach sa cez víkend uskutočnilo tretie podujatie tohtoročného juniorského majstrovského seriálu cestných motocyklov v kategóriách PW50, Minimoto, MiniGP a Scooter. Nádherné súboje na trati a skvelé počasie sa postarali o vydarený priebeh podujatia.

Jakub Mazsár
Jakub Mazsár

Pre nás bolo mimoriadne zaujímavé sledovať našich zverencov z Junior Moto Academy, ktorých výkonnostný rast je nepopierateľný a pozerať sa na ich jazdu je doslova veľkým zážitkom.To platí o tých najmenších v triede PW50 a rovnako o starších v triede MiniGP.

PW50
Medzi najmenšími aktérmi pretekov potvrdil svoju výbornú formu Jakubko Mazsár, ktorý dokázal v oboch jazdách poraziť víťaza kvalifikácie, Maďara Máté Szamadóa. O tretie miesta sa v jednotlivých jazdách podelili Maťko Čermák a Vasil Lipitsky, pretekár ruskej národnosti. Klasifikáciu po oboch jazdách uzatvárali Leo Sloboda, Adam Havlín a Maďar Kevin Farkas.
Kompletné výsledky

Minimoto
Táto kategória najviac doplatila na generačnú výmenu a aj na to, že sa seriál tento rok nejde spolu s českým šampionátom. Niektorí mladíci prestúpili do MiniGP, tí starší buď do skútrov, alebo skončili s pretekmi a na štarte sme tak mohli vidieť len trojicu David Kubáň (CZE), Mario Zajac a v triede PW50 už spomenutý Jakuba Mazsár. V tomto poradí po oba razy prešli aj cieľom. Prví dvaja súťažia v triede Junior A, Mazsár jazdí v triede Junior B.
Kompletné výsledky

Roman Kučera junior

MiniGP 140 4T
Krásne súboje o víťazstvo zvádzali maďarskí pretekári Györ a Babonics, ktorí si podelili víťazstvá v oboch jazdách, no o celkovom víťazstve prvého spomenutého rozhodol Babonicsov pád v prvej jazde. Vo výbornom svetle sa v nedeľu predvádzal Roman Kučera junior, ktorý obsadil v druhej jazde tretie miesto, no pád v jazde prvej znamenal, že celkovo sa umiestnil na ôsmej priečke. Z našich tak bol najúspešnejší dvakrát v cieli a aj celkovo štvrtý Dominik Michalovič, výborne však jazdili aj Peter Kačaba a Adam Majerov. Skúsenosti v tomto type pretekov naďalej zbiera aj Petra Harantová, známa aj zo slovenského šampionátu disciplíny Vintage.
Kompletné výsledky

MiniGP 50 a MiniGP 80
O krásne súboje na trati sa postarali jazdci známi z prestížneho nemeckého ADAC Mini Bike Cupu, Česi Petr Svoboda a Ondřej Vostatek, spolu s nimi si tretie miesto celkovo vybojoval aj náš Michal Búlik, ktorý tento rok tiež nastúpil do ADACu a v triede začiatočníkov je priebežne prvý. Ďalší naši jazdci skončili na piatom a ôsmom mieste a to Adam Barus a Žigmind Bajcsi.
V osemdesiatkach dominoval Čech Jakub Machů, dvakrát druhý skončil náš Filip Simonics, bez umiestnenia zostal Marek Pipaš.
Kompletné výsledky

Boris Korčák v súboji s Michalom Nemčovičom
Boris Korčák v súboji s Michalom Nemčovičom

Scooter Sport 50
Aj v tejto triede sme videli mnoho krásnych súbojov, ktoré sú dôkazom, že skútre majú na pretekárskych okruhoch veľké opodstatnenie. Celkové víťazstvo si vďaka druhému a prvému miestu v jednotlivých jazdách vybojoval Ľudovít Krušina, ktorého na stupňoch pre najúspešnejších doplnili Filip Havlín (víťaz prvej jazdy) a Pavel Moravec.
Kompletné výsledky

Scooter Racing 70 a Open
Výbornú formu v triede Racing 70 dokázal dvomi suverénnymi víťazstvami Boris Korčák, ktorého na pódiu sprevádzali Lukáš Há a Michal Nemčovič, ktorí si v jednotlivých jazdách vymenili druhé a tretie miesta.
Rovnako suverénne si v triede Open podľa očakávania viedol Martin Gudába, Tomáš Nižňan a Roman Bednár skončili na druhom a treťom mieste nielen celkovo, ale aj v jednotlivých jazdách.
Kompletné výsledky

Text: Richard Karnok
Foto: autor a Peter Zorkóczy